Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Zakończyła się akcja "Miska dla Pupila". Lokalne szkoły szczycą się swoimi wynikami

Autor admin
Data utworzenia: 15 listopad 2019, 14:09 Wszystkich komentarzy: 0


Zakończyła się akcja "Miska dla Pupila". Lokalne szkoły szczycą się swoimi wynikami

Do 31 października w szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy Chojnów miała miejsce zbiórka karmy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla zwierząt. Partnerem akcji jest firma Sonac Osetnica, produkująca komponenty wykorzystywane przy produkcji karmy dla zwierząt.

Organizatorzy akcji swoją prośbę skierowali do osób, którym nie jest obcy los porzuconych zwierząt. Uczniowie mogli przynosić do swoich szkół suchą lub mokrą karmę dla psa lub kota.

- W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących ale jak się okazało los bezdomnych zwierząt nie był obojętny naszym młodym mieszkańcom. Dzieci uzbierały aż 884 kg karmy a firma Sonac dodała jeszcze raz tyle od siebie. Zebrana karma trafiła do Urzędu gdzie została posortowana a później przewieziona do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy - informuje Urząd Gminy Chojnów.

W gminie wiejskiej najwięcej karmy zebrała Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach - 299 kg.

W akcję czynnie włączyli się również uczniowie chojnowskich szkół podstawowych. W "czwórce" udało się zebrać 360 kg karmy dla kotów i psów, natomiast w SP3 uczniowie z pomocą swoich rodziców i wychowawców uzbierali łącznie 404 kg (na zdjęciu).

fot. Szkoła Podstawowa nr 3


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform