Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chodnik z Białej do Chojnowa. Coraz bliżej końca inwestycji

Autor admin
Data utworzenia: 14 listopad 2019, 13:45 Wszystkich komentarzy: 1


Chodnik z Białej do Chojnowa. Coraz bliżej końca inwestycji

Trwa trzeci miesiąc budowy chodnika, który połączy Chojnów z Białą. Oczekiwana od dawna inwestycja powoli zbliża się do końca.

Zadanie realizowane wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 335 to ogromne ułatwienie i poprawa bezpieczeństwa dla mieszkańców osiedla położonego w bliskim sąsiedztwie miasta. O budowę chodnika od dawna starają się mieszkańcy zarówno Kolonii Kołłataja jak i Kolonii Biała. Obydwie sąsiadujące ze sobą miejscowości z racji bliskości są w znacznym stopniu związane z miastem - problemem od wielu lat był natomiast brak bezpiecznego połączenia dla pieszych.

Zadanie realizowane jest przez Firmę Budowlaną FOBIS, która złożyła najkorzystniejszą ofertę (jej cena wyniosła 1 265 174,85 zł brutto).

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki umowie gminy Chojnów z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, według której zarządca drogi pokryje 50% kosztów budowy chodnika.

Pracujący przy drodze robotnicy oprócz budowy samego chodnika wykonują również odwodnienie drogi wraz z likwidacją istniejącego rowu. Prace obejmują budowę przepustu.

Długość chodnika wynosi 780 metrów.Komentarze

No ok. A pod mostem to jak??? z tym bezpieczeństwem.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform