Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Uwierz Polsko" za nami

Autor Grono Pedagogiczne ZSP Rokitki
Data utworzenia: 08 listopad 2019, 20:00 Wszystkich komentarzy: 0


III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Uwierz Polsko" za nami

Podczas tegorocznej uroczystości uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości utrwaloną w pieśniach patriotycznych. W pieśniach, które powstały na przestrzeni wieków z tęsknoty za upragnioną wolnością, za możliwością swobodnego porozumiewania się ojczystym językiem, uczenia polskiej historii, poznawania i tworzenia literatury, kultury i sztuki oraz kultywowania rodzinnych, ojczystych i religijnych tradycji.

Spotkanie, które odbyło się 7 listopada, było także okazją do świętowania innej wielkiej i ważnej uroczystości. Otóż w tym roku szkolnym w maju obchodzimy 20. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Zgromadzeni goście wysłuchali następujących pieśni: „Dziewczyna z granatem", „Płynie Wisła płynie", „Modlitwa obozowa", „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", „Przez ten kwiat czerwony", „Uwierz Polsko", „Deszcz jesienny", „Myślę o Polsce" oraz wiele innych.

Uroczystość prowadzili uczniowie: Amelia Pozorska oraz Kacper Szymków. W przeglądzie wzięli udział uczniowie gminnych szkół. Dyplomy rozdano także uczestnikom, konkursu plastycznego- "Mój dom- moja ojczyzna". Wręczał je zastępca wójta Gminy Chojnów, pan Grzegorz Styrkowiec.

Grono PedagogiczneKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform