Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Rekordowa frekwencja na Ognisku Patriotyzmu

Autor admin2
Data utworzenia: 07 listopad 2019, 21:12 Wszystkich komentarzy: 0


Rekordowa frekwencja na Ognisku Patriotyzmu

Takich tłumów na Ognisku Patriotyzmu jeszcze nie było. Tegoroczna edycja tego wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem chojnowian, którzy tłumnie przybyli do przyszkolnego parku na ul. Poźniaków, aby wspólnie oddać hołd niepodległej Ojczyźnie oraz uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Ognisko Patriotyzmu to centralny punkt obchodów Tygodnia Patriotyzmu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Przez ponad dwie godziny w przyszkolnym parku rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół pod kierownictwem Izabeli Banaszak przygotowali też krótki montaż słowno-muzyczny o tematyce narodowo-wyzwoleńczej, ukazując tym samym trudną drogę Polski do wolności i przywołując pamięć o tych, którzy w walce o niepodległą Polskę poświęcili życie.

Jednym z punktów wydarzenia była inscenizacja teatralno-muzyczna w wykonaniu grupy teatralnej ZaŚwiaty przy muzyczno-instrumentalnym wsparciu Tomasza Susmęda, ks. Kamila Bulanda oraz uczniów PZS: Kacpra Matysa, Wiktorii Kos oraz Michała Gorzyńskiego. Poruszająca inscenizacja dotyczyła wojennych losów i roli kobiet w tych trudnych czasach – ukazała bardziej wrażliwe oblicze walecznych kobiet – oddanych, zaangażowanych, z wielkim sercem pełnym miłości, które musiały przejść przez piekło wojny.

Przed rozpoczęciem wspólnego śpiewania odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy ratowniczo-pożarniczej z chojnowskiego Liceum. Uczniowie zostali tym samym włączeni w szeregi OSP.

- Dzisiejsza nasza obecność to wyraz miłości do Ojczyzny, dlatego tak bardzo cieszy mnie obecność kombatantów, władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych, a także rodziców, dziadków, młodzieży i dzieci. Aby ukochać swoją Ojczyznę, trzeba ją dobrze poznać. Nie tylko taką, jaką jest, ale też taką, jaka była przed wiekami. Za chwilę, gdy będziemy śpiewać polskie utwory patriotyczne, będzie to nasza lekcja. Zapewniam Państwa, że nawet najlepiej przeprowadzone zajęcia w szkolnej sali nie dorównają tej lekcji, którą tutaj dziś razem tworzymy. […] Nasza szkoła zwraca szczególną uwagę na wychowanie patriotyczne. Przez cały rok przeprowadzamy różnego rodzaju akcje i uroczystości. Dziś chciałbym pogratulować naszej młodzieży i po raz kolejny powiedzieć, że jestem z Was dumny – przez cały rok podczas wszystkich uroczystości i akcji, w których bierzecie udział, potraficie zachować się godnie. A pamiętajmy, że patriotyzm to nasze codzienne zachowanie – nie zapominajmy o tym – powiedział w swojej przemowie Mariusz Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform