Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Która jest praktyczniejsza?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 06 listopad 2019, 14:48


Płyta ceramiczna czy indukcyjna? Która jest praktyczniejsza?

Kuchnie gazowe może nie odchodzą jeszcze do lamusa, ale coraz częściej ustępują miejsca nowocześniejszym płytom indukcyjnym i ceramicznym. Są łatwe do utrzymania w czystości, dobrze się prezentują, a ponadto oszczędzają czas i energię. Dzisiaj sprawdzimy, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy płytami ceramicznymi i indukcyjnymi. Czytaj dalej i dowiedz się, który rodzaj wybrać.

Płyta ceramiczna – czym się charakteryzuje i jak jej używać?

Płyty ceramiczne wyglądem mogą przypominać płyty indukcyjne, ale ich działanie jest zupełnie inne. Modele ceramiczne pracują dzięki spiralom elektrycznym lub lampom halogenowym. To za ich sprawą podgrzewają się, przenosząc ciepło do naczynia. W odróżnieniu od sprzętów indukcyjnych, tutaj nie musimy dokupować patelni i garnków ze specjalnymi powłokami – będą na nich pracować również standardowe naczynia, takie jak te, których używalibyśmy na kuchni gazowej. Zapoznaj się z asortymentem sklepu Amica i znajdź płytę ceramiczną dla siebie.

Co musisz wiedzieć o płytach ceramicznych?

· Grzałki płyty ceramicznej są zasilane przez prąd. Jeśli więc w naszej okolicy występują przerwy w dostawie prądu, wybór takiego modelu może przysporzyć pewnych utrudnień.

· Mimo tego, że płyty ceramiczne nie wymagają specjalnych naczyń, warto, by miały one płaskie dno. Smażenie i gotowanie na takich będzie efektywniejsze, a ciepło będzie rozprowadzane równomiernie.

· Wiele modeli posiada pola grzejne, które mogą się rozszerzać. Oznacza to, że możemy bez przeszkód smażyć w dużym woku czy gotować w bardzo dużym garnku – wysoka temperatura dotrze do każdej części naczynia.

· Płytą ceramiczną sterujemy za pomocą przycisków na jej obudowie. To proste i bezpieczne rozwiązanie.

Płyta indukcyjna – co warto o niej wiedzieć?

Czym charakteryzują się coraz częściej wybierane do kuchni płyty indukcyjne? Ich działanie opiera się o generowanie pola magnetycznego, które nagrzewa wyznaczone na płycie pola. Pole magnetyczne wytwarza się pomiędzy płytą a naczyniem – jest w stanie zadziałać tylko wtedy, gdy na płycie postawimy patelnię, garnek czy rondel. Dzięki temu to niezwykle bezpieczny sposób gotowania. Nawet jeśli przez przypadek włączymy kuchenkę, nie poparzymy się. Zobacz polecane płyty indukcyjne – z pewnością znajdziesz model, który przypadnie Ci do gustu.

Co musisz wiedzieć o płytach indukcyjnych?

· Płyta indukcyjna będzie nagrzewać się tylko w kontakcie z ferromagnetycznymi naczyniami. Jeśli więc wcześniej używaliśmy innego rodzaju płyty, garnki czy patelnie mogą nam już nie posłużyć.

· Płyty indukcyjne są niezwykle wydajne. Szybko się nagrzewają, dzięki czemu nie musimy na nich stawiać pustego naczynia, a nawet nie jest to zalecane, gdyż może się zniszczyć.

· Płyty indukcyjne, podobnie jak ceramiczne, posiadają szereg zabezpieczeń, dzięki czemu gotuje się na nich wygodnie i bez obaw o poparzenie. To szczególnie ważne dla rodziców czy posiadaczy czworonogów.

Jeśli interesują Cię płyty indukcyjne i ceramiczne, odwiedź sklep Neonet i sprawdź oferowane modele.


Sklep Bigform