Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Listopadowe spotkanie z rzecznikiem konsumentów w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 06 listopad 2019, 12:12 Wszystkich komentarzy: 0


Listopadowe spotkanie z rzecznikiem konsumentów w Chojnowie

Miejski Rzecznik Konsumentów po raz kolejny będzie udzielał porad mieszkańcom powiatu legnickiego. Zobacz, kiedy będzie pełnił dyżur w Urzędzie Gminy Chojnów.

Miejski Rzecznik Konsumentów Tomasz Strojek udziela bezpłatnych porad prawnych w zakresie ochrony konsumenckiej. Z pomocy miejskiego rzecznika konsumentów skorzystać można odwiedzając jego biuro, które znajduje się w legnickim Ratuszu lub podczas jednego z dyżurów na terenie Legnicy i powiatu legnickiego.

W poniedziałek 25 listopada z pomocy i porad miejskiego rzecznika konsumentów, będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy wiejskiej Chojnów. Spotkać będzie można się od godziny 12:00 w Urzędzie Gminy Chojnów.

Uczestnicy konsultacji mają możliwość uzyskania pomocy w sporze z przedsiębiorcą - sprzedawcą, producentem lub dystrybutorem. Poradnictwo rzecznika obejmuje sprawy dotyczące m.in.: kupna, sprzedaży na odległość oraz poza sklepem, telefonii stacjonarnej i komórkowej, telewizji kablowej, cyfrowej, satelitarnej, usług kurierskich, usług pocztowych, kredytów konsumenckich, ubezpieczeń, usług turystycznych, usług budowlanych, dostawy energii elektrycznej, ciepła, wody oraz umów o dzieło.

Miejski Rzecznik Konsumentów w przypadku podejrzenia naruszenia praw konsumentów może podjąć interwencję w indywidualnej sprawie konsumenckiej, dążąc do polubownego zakończenia sporu, wytaczać powództwa na rzecz konsumentów lub wstępować, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawie ochrony interesów konsumentów. Warto pamiętać również, że Miejski Rzecznik Konsumentów nie może zajmować się sprawami, w których stroną jest np. gmina, czy też wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe - nie jest również właściwy w sprawach egzekucji prowadzonych przez komorników sądowych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform