Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 06 listopad 2019, 10:16


SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

A dzisiejszym szczęśliwcem będzie…

W SP4 zawitał nowy zwyczaj. Nowy będąc starym zarazem, ponieważ pamiętają go nasi absolwenci. Każdego poranka przed pewną tablicą gromadzi się nadzwyczajna liczba osób, a to za sprawą „Szczęśliwego numerka”! Każdy uczeń z nadzieją oczekuje widoku przypisanego mu odgórnie numeru z dziennika, jako wylosowanego „na dziś” z puli wszystkich numerów. Ktoś mógłby zapytać- po co? „Szczęśliwy numerek” zwalnia z odpowiedzi ustnej, niezapowiedzianych kartkówek oraz minusów za nieprzygotowanie do zajęć. Stało się jasne, dlaczego oczy naszych żaków płoną, a serce bije mocniej, podczas niemalże ceremonii wieszania numerka, prawda? Nowy zwyczaj bardzo przypadł do gustu naszym uczniom, dlatego wielkie brawa bijemy Samorządowi Uczniowskiemu- inicjatorowi akcji!


Niecodzienna wystawa w SP4!

W naszym holu pojawiła się niecodzienna wystawa. W pewnym sensie artystyczna, w innym nieco śmieszna i przerażająca zarazem, ale na pewno przyciągająca uwagę- wystawa dyń Haloweenowych. Dynie zostały wykonane przez klasy w ramach konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski- za co należą się im kolejne brawa! Wielkie i małe, okrągłe i podłużne, pomarańczowe i zielone- każda inna, ale wykonana z pomysłem! Przed jury, które ma za zadanie wyłonić zwycięzcę konkursu „twardy orzech do zgryzienia”. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć im powodzenia!


Uczennica SP4 Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa!

Mamy zaszczyt ogłosić, iż uczennica naszej szkoły- Laura Janczyńska, została oficjalnie mianowana Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa. Laura od zawsze chętnie włącza się w różnorakie inicjatywy, przedsięwzięcia, akcje. Prężnie działała również w Samorządzie Uczniowskim- angażując się bez reszty jako jego przewodnicząca. Dziś zajmuje ważne stanowisko nie tylko z perspektywy uczniów naszej szkoły, ale także całej chojnowskiej młodzieży. Jesteśmy bardzo dumni, jednocześnie życząc powodzenia wszystkim młodym samorządowcom!


Jeszcze wczoraj przedszkolaki, dziś już pierwszaki!

Społeczność szkolna SP4 oficjalnie powiększyła się o grono kolejnych uczniów- pierwszoklasistów. Ci 25 października celująco zdali egzamin na żaka, podczas uroczystego Pasowania na Ucznia. Do szkoły przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie- wszyscy po to, by stać się częścią, a także świadkiem tej niezapomnianej chwili. Pierwszaki na wstępie usłyszały słowa otuchy od dyrektor szkoły p. Beaty Miler- Kornickiej oraz Burmistrza Miasta Chojnowa p. Jana Serkiesa. Następnie zaprezentowały swoje talenty artystyczne, po czym nastał najważniejszy moment- ślubowania i pasowania na ucznia. Obdarowani upominkami pierwszoklasiści z uśmiechem opuszczali mury szkoły, podobnie jak ich najbliżsi, dumni ze swych pociech. Serdecznie witamy w czwórkowej rodzinie!


Sukcesy osiągamy, góry zdobywamy! Wielkie osiągnięcia koła warcabowego z SP4!

Koło warcabowe działające przy SP4 od wielu lat zbiera laury na łamach powiatu, a nawet województwa. Rokrocznie uczniowie przygotowywani przez p. Bożenę Szarek- opiekunkę koła, stanowią pretendentów do najwyższych nagród w pojedynkach warcabowych. I w tym roku nie było inaczej! Zaczęło się od rozgrywek powiatowych, gdzie uczniowie SP4 nie mieli sobie równych, tym samym stając się reprezentacją powiatu legnickiego na rozgrywki strefowe. Turniej odbył się w Ciechowie, gdzie nasi zawodnicy po raz kolejny zdobyli czołowe miejsca. Konkurując w kategorii „Orlik” uplasowali się na następujących pozycjach: wśród dziewcząt I miejsce zajęła Aleksandra Kołodziejczyk, zaś II miejsce Aleksandra Pawlik. Wśród chłopców najlepszy okazał się Michał Jankowski- zdobywca I miejsca. W kategorii „Młodzik” I miejsce wśród dziewcząt zajęła Julia Grzech, zaś chłopięca reprezentacja z SP4 przejęła całe warcabowe podium, zajmując kolejno: I miejsce- Michał Gurgul, II miejsce- Przemysław Karnacz, III miejsce- Piotr Kulawiak. 26 października przyszedł czas na ostatni bój- XX Dolnośląski Finał w Warcabach Stupolowych, gdzie spotkali się najlepsi z najlepszych. I tu nasz wielki powód do dumy. II miejsce na Dolnym Śląsku, srebrny medal i puchar powędrował w ręce Michała Jankowskiego! Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej dziesiątce turnieju. Wielkie gratulacje i gromkie brawa warcabiści!Sklep Bigform