Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Okmiańskie centrum dystrybucyjne Amazona symbolicznie otwarte [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 05 listopad 2019, 15:28 Wszystkich komentarzy: 0


Okmiańskie centrum dystrybucyjne Amazona symbolicznie otwarte [ZDJĘCIA]

Gościliśmy dzisiaj w Okmianach, gdzie miało miejsce symboliczne otwarcie specjalistycznego centrum logistycznego firmy Amazon. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Inwestycja w Okmianach została zakończona już kilka miesięcy temu. Dzisiaj miało miejsce pierwsze po zakończeniu prac spotkanie dla szerokiego grona osób, w którym udział wzięli przedstawiciele firmy, władze gminy Chojnów, władze powiatu legnickiego oraz przedstawiciele mediów.

Jak tłumaczą pracownicy firmy Amazon, otwarte w Okmianach centrum nie jest klasycznym "centrum dystrybucyjnym" - to pierwsze w Polsce centrum przepływowe - miejsce w którym będzie można odbierać produkty od lokalnych sprzedawców i dostawców Amazona, a następnie przekazywać je do obiektów dystrybucyjnych firmy w całej Europie.

Dla władz gminy Chojnów dzisiejsza uroczystość to powód do dumy.

- Jako samorząd gminy Chojnów jesteśmy dumni, że światowy gigant jako lokalizację swojego kolejnego oddziału w Polsce wybrał właśnie gminę Chojnów. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie słuszności wysiłku jaki samorząd wkłada w realizowanie kierunków strategii rozwoju gminy Chojnów. Pragniemy zwiększać swoją konkurencyjność w stosunku do największych ośrodków gospodarczych w Polsce dzięki doskonałej lokalizacji, rozbudowie sieci autostrad, niższym kosztom zakupu gruntów oraz bardziej sprzyjającemu rynkowi pracy, dostępności pracowników oraz krótszemu procesowi ich rekrutacji. Zależy nam, żeby inwestorzy zewnętrzni dowiedzieli się o biznesowym potencjale gminy Chojnów - komentuje wójt Andrzej Pyrz.

Z okazji otwarcia, przedstawiciele władz gminy wiejskiej Chojnów przekazali na ręce dyrektora generalnego okmiańskiego centrum dystrybucyjnego Marcinowi Rusnaczenko "Kryształ Biznesu Gminy Chojnów", w podziękowaniu za pozytywne zmiany na płaszczyźnie społecznej, ekonomicznej, technologicznej i technicznej.

- Dzięki takim inwestycjom jak ta firmy Amazon, informacja o naszej otwartości na przedsiębiorczość idzie w świat - dodaje włodarz gminy - Z roku na rok odnotowujemy w gminie wzrost gospodarczy co przekłada się na rosnące wpływy z podatków, podniesienie komfortu życia naszych mieszkańców. Równolegle pracujemy nad stałym poszerzaniem oferty inwestycyjnej aby jeszcze bardziej zwiększyć logistyczne i biznesowe możliwości gminy Chojnów. Śmiało mogę stwierdzić, że ta największa w ostatnich latach inwestycja w naszym regionie to nasz wspólny sukces - kadry menadżerskiej Amazon, władz gminy Chojnów, radnych a także mieszkańców, którzy z entuzjazmem przyglądali się rosnącej w oczach inwestycji.

Nowe centrum logistyczne o powierzchni ponad 60 000 m² to trzecia inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku. Docelowo pracę w tym miejscu znajdzie ponad 1000 osób z regionu.

Zobacz również: Zaglądamy do hali Amazona w Okmianach [ZDJĘCIA]
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform