Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Krwią wyzwalana, sercem ukochana - uroczysta akademia w PZS [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 04 listopad 2019, 14:16 Wszystkich komentarzy: 8


Krwią wyzwalana, sercem ukochana - uroczysta akademia w PZS [ZDJĘCIA]

Krwią wyzwalana, sercem ukochana - to hasło tegorocznego Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół, którego obchody rozpoczęła dzisiejsza uroczysta akademia w auli przy ulicy Poźniaków. Przygotowany przez uczniów klasy IB i ich kolegów montaż poetycko-muzyczny oddaje hołd poległym w walce za wolność Ojczyzny.

Jak zaznacza dyrektor Mariusz Kowalczyk, aby ukochać Ojczyznę należy poznać jej historię - Poznać ludzi, którzy ją tworzyli, którzy za nią ginęli, którzy za nią walczyli, którzy ją budowali i którzy ją strzegli - zaznacza.

- Dzisiejszy patriotyzm - dodaje dyrektor - to powiedziane słowo dzień dobry z uśmiechem, szacunkiem - na korytarzu, w szkole czy na chodniku. To dbanie o porządek - podniesienie papierka, przytrzymanie drzwi osobie niepełnosprawnej, a także dbanie o nasze polskie tradycje i o nasze polskie emblematy - o biało-czerwoną flagę, o nasze godło narodowe, o hymn polski. Naszym zadaniem jest dbanie i pilnowanie tego dziedzictwa.

Dzisiejsza akademia w sposób szczególny przypominała nam czasy II wojny światowej - okazją ku temu jest obchodzona w 2019 roku 80. rocznica wybuchu tej największej wojny światowej w historii, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku od agresji Niemiec na Polskę. Zgromadzonym w auli zaprezentowana została również krótkometrażowa "Animowana historia Polski" autorstwa Tomasza Bagińskiego.

Tydzień Patriotyzmu potrwa do 8 listopada. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół zapraszają mieszkańców Chojnowa i okolic do uczestnictwa w organizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach, które są doskonałą okazją do zastanowienia się nad istotą patriotyzmu, a także ciekawą lekcją historii dla dzieci i młodzieży.

Już jutro aula przy ulicy Poźniaków gościć będzie II Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Młodzież ze szkół znajdujących się na terenie miasta i gminy Chojnów zmierzy się wokalnie w różnych kategoriach wiekowych. W środę w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie naszego miasta uczniowie PZS będą odczytywać utwory patriotyczne, natomiast w czwartek w przyszkolnym parku na ul. Poźniaków odbędzie się Ognisko Patriotyzmu, podczas którego odbędzie się ślubowanie uczniów klasy ratowniczo-pożarniczej.

Tydzień Patriotyzmu zakończy uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez JPN i ASP we Wrocławiu oraz Muzeum Regionalne w Chojnowie. Ekspozycje przez 2 tygodnie będzie można oglądać w Auli Powiatowego Zespołu Szkół na ul. Poźniaków.Komentarze

a może jeszcze nauczyć....czym jest konstytucja czym jest prawo i trójpodział władzy czym jest niezawisły sąd i niezawisły prezydent , co to jest ruch narodowców i czym jest faszyzm a na koniec.....o swieckim państwie i miejscu kościoła w tym państwie.....to będzie dopiero lekcja patriotyzmu
zgłoś komentarz
super,pięknie,nasza Polska rozkwita
zgłoś komentarz
Widzę żywe zainteresowanie młodej publiczności patriotycznym repertuarem, szczególnie tych, którzy rechoczą i wlepiają wzrok w telefony.
zgłoś komentarz
a na jakim polu rozkwita.....tak z ciekawości pytam
zgłoś komentarz
Rozwkita na polu u Slawek61. Może chłop ma swoje pole.
zgłoś komentarz
,,bezniku,,ty taka dowcipna?czy tylko myśląca inaczej?
zgłoś komentarz
Staram dostosować się do twojego poziomu, ale, muszę przyznać, że jest to trudne, bo okazuje się, że tak nisko upaść nie potrafię. Miłego dnia życzę.
zgłoś komentarz
,,bezniku,,ty się już ,o nic nie staraj,tak dla ciebie będzie najlepiej
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform