Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Jesień to czas, by zabezpieczyć swoje działki na zimę

Autor admin
Data utworzenia: 30 październik 2019, 16:35 Wszystkich komentarzy: 0


Jesień to czas, by zabezpieczyć swoje działki na zimę

Jesienią coraz rzadziej odwiedzamy nasze ogrody działkowe - naszą nieobecność wykorzystują złodzieje. Warto, by wraz z zakończeniem prac działkowych w odpowiedni sposób zabezpieczyć cenne dla nas rzeczy.

Policjanci zachęcają, aby w okresie jesienno-zimowym raz na jakiś czas przychodzić na posesję i sprawdzać, czy nic złego się tam nie dzieje. Ważne jest aby sprawdzić stan zamków i w razie potrzeby zamontować dodatkowe zabezpieczenie. Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką czy w innych charakterystycznych miejscach.

Warto zrobić spis posiadanych urządzeń, odnotować ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne. Te, które nie posiadają numerów, warto oznaczyć np. swoimi inicjałami, numerem telefonu albo datą urodzenia. W przypadku kradzieży łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością.

Podczas pobytu na działce należy zwracać uwagę na obce osoby przebywające w okolicy. Przezorność może uchronić nas przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby doszło do włamania lub dewastacji. Jeśli obawiamy się włamania i kradzieży, możemy ubezpieczyć swoją altanę - daje nam to gwarancję, że chociaż część poniesionych strat, będzie nam zrekompensowana.

Zobacz również: Złodzieje i wandale okradają i niszczą działki. Chojnowska policja obiecuje częstsze patrole


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform