Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Julia Domańska i Sławomir Opiela docenieni przez Wójta i Radę Gminy

Autor admin
Data utworzenia: 29 październik 2019, 15:28 Wszystkich komentarzy: 0


Julia Domańska i Sławomir Opiela docenieni przez Wójta i Radę Gminy

Specjalnymi gośćmi podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy byli Julia Domańska i Sławomir Opiela - sportowcy, którzy w minionym roku zapisali się złotymi zgłoskami na kartach sportowej historii gminy Chojnów. Ich obecność była okazją do podziękowań za ciężką pracę, gratulacji i wręczenia pamiątkowych statuetek przez Wójta Gminy Chojnów i Przewodniczącego Rady Gminy.

Jak zaznacza wójt Andrzej Pyrz, samorząd gminny uważnie monitoruje dokonania mieszkańców regionu - Jesteśmy dumni, że zawodnicy pochodzący z gminy Chojnów odnoszą coraz to większe sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych - zaznacza.

Nagroda dla Mistrza Świata

Jedna z pamiątkowych statuetek powędrowała do Sławomira Opieli, który w 2019 roku zdobył tytuł mistrza świata w strzelectwie HFT w kategorii recoiling. Mieszkaniec Goliszowa co roku znajduje się w gronie laureatów gminnego plebiscytu na najlepszego sportowca roku; w ubiegłym roku został również liderem plebiscytu na najpopularniejszego sportowca roku organizowanego przez portal lca.pl. Sławomir Opiela należy do Dolnośląskiej Grupy Strzelectwa Terenowego Beaver oraz PFTA.

- Nie mamy wielu mistrzów świata w gminie Chojnów. Jest to wielki wynik i historyczne wydarzenie - komentuje Wójt - Cieszę się, gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Oby dopisywało zdrowie, oby broń nie zawodziła i wszystkie czynniki które składają się na sukces zawsze były na 100 procent, żeby tych sukcesów było jeszcze więcej.

Swoimi sukcesami promują małą ojczyznę

Największym tegorocznym sukcesem 10-letniej Julii Domańskiej jest zdobycie tytułu mistrzyni na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Taekwondo Olimpijskiego.

Pochodząca z Konradówki zawodniczka reprezentująca klub SFORA Chojnów rok 2019 rozpoczęła od startu na zawodach w łużyckim Budziszynie, gdzie zdobyła złoto pokonując rodaczkę przez nokaut. 8 czerwca jej klub był organizatorem zawodów w taekwondo dla zawodników z Dolnego Śląska - Julia zawody zakończyła z dwoma złotymi medalami.

- Cieszymy się, że już tak młoda zawodniczka jak Julia Domańska osiąga tak wiele już sukcesów - stwierdził Wójt, gratulując zarówno zawodniczce, jak i obecnej na dzisiejszej sesji mamie Julii - Pragniemy złożyć gratulacje i słowa uznania rodzicom za trud włożony w wychowanie i wsparcie w karierze sportowej Waszej córki. Jest nam niezwykle miło, że zawodniczka z gminy Chojnów osiąga niezwykłe wyniki sportowe promując swoją małą ojczyznę na międzywojewódzkiej arenie wybitnymi osiągnięciami.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform