Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Julia Domańska i Sławomir Opiela docenieni przez Wójta i Radę Gminy

Autor admin
Data utworzenia: 29 październik 2019, 15:28 Wszystkich komentarzy: 0


Julia Domańska i Sławomir Opiela docenieni przez Wójta i Radę Gminy

Specjalnymi gośćmi podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy byli Julia Domańska i Sławomir Opiela - sportowcy, którzy w minionym roku zapisali się złotymi zgłoskami na kartach sportowej historii gminy Chojnów. Ich obecność była okazją do podziękowań za ciężką pracę, gratulacji i wręczenia pamiątkowych statuetek przez Wójta Gminy Chojnów i Przewodniczącego Rady Gminy.

Jak zaznacza wójt Andrzej Pyrz, samorząd gminny uważnie monitoruje dokonania mieszkańców regionu - Jesteśmy dumni, że zawodnicy pochodzący z gminy Chojnów odnoszą coraz to większe sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych - zaznacza.

Nagroda dla Mistrza Świata

Jedna z pamiątkowych statuetek powędrowała do Sławomira Opieli, który w 2019 roku zdobył tytuł mistrza świata w strzelectwie HFT w kategorii recoiling. Mieszkaniec Goliszowa co roku znajduje się w gronie laureatów gminnego plebiscytu na najlepszego sportowca roku; w ubiegłym roku został również liderem plebiscytu na najpopularniejszego sportowca roku organizowanego przez portal lca.pl. Sławomir Opiela należy do Dolnośląskiej Grupy Strzelectwa Terenowego Beaver oraz PFTA.

- Nie mamy wielu mistrzów świata w gminie Chojnów. Jest to wielki wynik i historyczne wydarzenie - komentuje Wójt - Cieszę się, gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Oby dopisywało zdrowie, oby broń nie zawodziła i wszystkie czynniki które składają się na sukces zawsze były na 100 procent, żeby tych sukcesów było jeszcze więcej.

Swoimi sukcesami promują małą ojczyznę

Największym tegorocznym sukcesem 10-letniej Julii Domańskiej jest zdobycie tytułu mistrzyni na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Taekwondo Olimpijskiego.

Pochodząca z Konradówki zawodniczka reprezentująca klub SFORA Chojnów rok 2019 rozpoczęła od startu na zawodach w łużyckim Budziszynie, gdzie zdobyła złoto pokonując rodaczkę przez nokaut. 8 czerwca jej klub był organizatorem zawodów w taekwondo dla zawodników z Dolnego Śląska - Julia zawody zakończyła z dwoma złotymi medalami.

- Cieszymy się, że już tak młoda zawodniczka jak Julia Domańska osiąga tak wiele już sukcesów - stwierdził Wójt, gratulując zarówno zawodniczce, jak i obecnej na dzisiejszej sesji mamie Julii - Pragniemy złożyć gratulacje i słowa uznania rodzicom za trud włożony w wychowanie i wsparcie w karierze sportowej Waszej córki. Jest nam niezwykle miło, że zawodniczka z gminy Chojnów osiąga niezwykłe wyniki sportowe promując swoją małą ojczyznę na międzywojewódzkiej arenie wybitnymi osiągnięciami.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.