Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Pierwszoklasiści z SP3 pasowani na uczniów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 25 październik 2019, 12:26 Wszystkich komentarzy: 0


Pierwszoklasiści z SP3 pasowani na uczniów [ZDJĘCIA]

Uroczystym ślubowaniem i pasowaniem na ucznia przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3 i Burmistrza Miasta Chojnowa zakończyła się dzisiejsza uroczystość w Domu Kultury, której głównymi bohaterami byli uczniowie dwóch pierwszych klas SP3. Zobacz fotorelację z wydarzenia.

Przygotowania do dzisiejszej uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Dzieci na zajęciach miały okazję nauczyć się się piosenek i wierszy autorstwa m.in. Marii Konopnickiej, które dzisiaj zaprezentowały w sali widowiskowej Domu Kultury przed swoimi nauczycielami, rodzicami, dziadkami i zaproszonymi gośćmi. Powitania nowych uczniów "Trójki" dokonali uczniowie klasy IV.

- To jest piękny czas dla tych ludzi - rozpoczynają naukę - powiedział dyrektor Mariusz Szklarz, zwracając się do rodziców - Wyliczyłem, że w najkrótszej wersji będzie to 11 lat a w najdłuższej nawet 19 lat nauki. To także czas nauki dla Was, będziecie przez ten czas dziećmi się opiekować. Cel jest ściśle określony - mamy wychować dobrych i mądrych ludzi. To fajnie brzmi, ale trzeba pamiętać o tym, żeby oprócz daty powstania warszawskiego czy bitwy pod Grunwaldem, pamiętali również o dacie Waszych urodzin; oprócz regułek związanych z prawem Ohma czy twierdzeniem Pitagorasa, pamiętali również co to jest dobro, życzliwość, tolerancja, sprawiedliwość; oprócz dbania o naszą planetę, czystość mórz i oceanów, pamiętali również o porządku w Waszym domu i pokoju; to ważne, by oprócz wielu słów które poznają w języku angielskim czy niemieckim, pamiętali o takich słowach jak proszę, dziękuję, przepraszam. To wszystko tworzy ten cel o który będziemy my jako nauczyciele i państwo dbać przez najbliższe lata - dodał.

Uroczystego pasowania na uczniów dokonali burmistrz Jan Serkies oraz przedstawiciele dyrekcji - Mariusz Szklarz i Grażyna Klucznik.

Zobacz również: Piątek pełen słodkości [ZDJĘCIA]Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform