Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Zaproszenie na Tydzień Patriotyzmu

Author: admin2
Creation date: 28 October 2019, 17:32 All comments: 0


Zaproszenie na Tydzień Patriotyzmu

W dniach 4-8 listopada na terenie naszego miasta będzie miał miejsce cykl wydarzeń związanych z Tygodniem Patriotyzmu organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół zapraszają mieszkańców Chojnowa i okolic do uczestnictwa w obchodach Tygodnia Patriotyzmu, będącego doskonałą okazją do zastanowienia się nad istotą patriotyzmu, a także ciekawą lekcją historii dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczna, dziewiąta już edycja Tygodnia Patriotyzmu odbywać będzie się pod hasłem „Krwią wyzwalana, sercem ukochana”. Cykl wydarzeń ma na celu szerzenie idei patriotyzmu i oddanie hołdu poległym w walce za wolność Ojczyzny.

Świętowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 4 listopada.

Tego dnia Powiatowy Zespół Szkół zaprasza na uroczystą akademię. Montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów PZS będziemy mogli wysłuchać o godz. 9.00 w auli na ul. Poźniaków 2.

We wtorek, 5 listopada odbędzie się II Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. O godz. 9.00 spotkamy się w auli PZS na ul. Poźniaków 2. Młodzież ze szkół znajdujących się na terenie miasta i gminy Chojnów zmierzy się wokalnie w różnych kategoriach wiekowych.

W środę, 6 listopada od godz. 12.00 w szkołach i przedszkolach znajdujących się na terenie naszego miasta uczniowie PZS będą odczytywać utwory patriotyczne.

W czwartek, 7 listopada o godz. 17.00 spotkamy się w przyszkolnym Parku na ul. Poźniaków na Ognisku Patriotyzmu, podczas którego odbędzie się ślubowanie uczniów klasy ratowniczo-pożarniczej. Po części oficjalnej przy ognisku odśpiewane zostaną pieśni patriotyczne.

W piątek, 8 listopada o godz. 11.00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez JPN i ASP we Wrocławiu oraz Muzeum Regionalne w Chojnowie. Chojnowskie Muzeum po raz pierwszy zdecydowało się na nową formę, jaką jest zorganizowanie wystawy poza własnymi murami. Wystawę przez 2 tygodnie będzie można oglądać w Auli Powiatowego Zespołu Szkół na ul. Poźniaków.

Serdecznie zachęcamy wszystkich chojnowian do uczestnictwa w Tygodniu Patriotyzmu!


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform