Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Wystawą modeli uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 15 October 2019, 14:18 All comments: 0


Wystawą modeli uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej [ZDJĘCIA]

W miniony piątek chojnowski Dom Kultury gościł wernisaż wystawy zorganizowanej przez Harcerski Klub Modelarski Arsenał. Na ekspozycję składają się modele uzbrojenia, jakim we wrześniu 1939 roku posługiwali się żołnierze polscy i niemieccy najeźdźcy.

Wystawa prezentowana jest w gablotach w holu obok recepcji. Na miejscu możemy podziwiać pieczołowitość prac lokalnych modelarzy i - jak zaznaczają organizatorzy - zadumać się nad nierównością sił walczących stron. - Wpadł nam pomysł, żeby okrągłą rocznicę wybuchu II wojny światowej jakoś upamiętnić a przy okazji zrobić taką lekcję historii dla młodzieży i pokazać jakie było polskie i niemieckie uzbrojenie we wrześniu 1939 roku - tłumaczy Antoni Skalski - klubowy instruktor.

Prezentowane w Domu Kultury modele wzbudzają podziw dla precyzji wykonawców. - Wszystkim, którzy modelarstwu się poświęcają, którzy spełniają się w tej swojej pasji, naprawdę szczerze gratuluję. To jest taki rodzaj działania drobiazgowego, bardzo uważnego - zaznacza Stanisław Horodecki, dyrektor MOKSiR - Myślę, że nie ma wśród modelarzy żadnych choleryków bo nie wyobrażam sobie, żeby osoba o takim temperamencie próbowała się zmagać z doklejaniem jakichś mikroskopijnych elementów - dodaje.

Historia chojnowskiego klubu modelarskiego rozpoczyna prawie 30 lat temu. Od 20 lat lokalni modelarze mają możliwość pracy w budynku Domu Kultury. - Jak każdy klub mieliśmy swoje wzloty, dobre dni i te trochę słabsze. O naszych dobrych dniach świadczą wystawione puchary i medale - dodaje Antoni Skalski, zwracając uwagę na prezentowane na wystawie klubowe nagrody - W tej chwili przez klub przewija się już czwarte pokolenie modelarzy. Widać, że pasja jest wśród młodzieży; cały czas staramy się zarażać młodsze pokolenie. Oprócz nauki sklejania i czytania rysunków technicznych, młodzież z naszego klubu uczestniczy w różnych konkursach na terenie całej Polski - dodaje.

Ostatnim sukcesem chojnowskich modelarzy był udział w Mistrzostwach Polski w Oleśnicy, skąd przywieźli niemały worek medali i 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wystawę oglądać będziemy mogli do końca listopada.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform