Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Trójka uroczyście otworzyła swoją nową siedzibę

Autor admin
Data utworzenia: 15 październik 2019, 09:14 Wszystkich komentarzy: 0


Trójka uroczyście otworzyła swoją nową siedzibę

Mimo, iż zajęcia odbywają się tutaj od początku września, w środku przez kilka tygodni wciąż trwał jeszcze remont. Zakończenie prac w nowym budynku Szkoły Podstawowej nr 3 wymagało odpowiedniej oprawy - okazją do otwarcia był obchodzony wczoraj Dzień Edukacji Narodowej.

Wydarzenie stanowiło okazję zarówno do podsumowania zrealizowanych w minionych miesiącach prac jak i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w remont i przeprowadzkę, która nie byłaby możliwa bez aktywności m.in. pracowników i rodziców. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miasta, powiatu legnickiego, dyrektorzy lokalnych szkół i instytucji, przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki oraz inne osoby zaangażowane w życie placówki.

- Wielu zaproszonych gości mogło zobaczyć, jak zmienił się wygląd szkoły w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Otwarto dla gości wszystkie pomieszczenia klasowe, gdzie mogli oni zobaczyć w jakich warunkach uczą się obecnie uczniowie SP3 - zaznacza dyrektor Mariusz Szklarz.

Poszczególne etapy prac zrealizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 szczegółowo omówione zostały przez Justynę Piróg ze Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki, które włożyło wiele wysiłku w stworzenie w Chojnowie szkoły na miarę XXI wieku.

Jednym z najważniejszych celów przeprowadzonego w ostatnich miesiącach remontu było przystosowanie nowej-starej szkoły do potrzeb młodszych dzieci. Nowy wystrój podkreśla wartości, które - zdaniem przedstawicieli szkoły - powinny być ważne w życiu młodego człowieka. Poszczególne klasy zrealizowane zostały według konkretnych motywów przewodnich, natomiast puste dotychczas korytarze zapełnione zostały najróżniejszymi grami, materiały edukacyjnymi i grafikami przypominającymi o naszej małej ojczyźnie i jej historii.

fot. M. Nawrocki / Szkoła Podstawowa nr 3
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform