Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Olimpiada Lekkoatletyczna 2019: Klaudia Czernatowicz i Krzysztof Hołowiński najlepsi w PZS

Autor admin
Data utworzenia: 26 wrzesień 2019, 15:25 Wszystkich komentarzy: 0


Olimpiada Lekkoatletyczna 2019: Klaudia Czernatowicz i Krzysztof Hołowiński najlepsi w PZS

Za nami drugi i ostatni dzień rywalizacji w ramach tegorocznej Olimpiady Lekkoatletycznej. Tym razem na przeciwko siebie stanęli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół. Niestety - plany organizatorów pokrzyżowały niekorzystne warunki atmosferyczne, które spowodowały skrócenie imprezy.

Ulewne opady deszczu spowodowały, że organizatorzy zdecydowali o rezygnacji z przeprowadzenia konkurencji biegowych. Jedyne medale przyznano dziewczętom, które zdążyły wziąć udział w pierwszym etapie kwalifikacyjnym biegu na 100 metrów. Najlepszy rezultat - 15,07 - uzyskała Klaudia Czernatowicz. Symboliczne podium zawodów (organizatorzy zrezygnowali z ceremonii dekoracji) uzupełniły Agata Grela i Weronika Turek.

Po niemal godzinnej przerwie mimo dalszych opadów zdecydowano się na kontynuację rywalizacji. W skoku w dal dziewcząt swoją doskonałą dyspozycję ponownie potwierdziła Klaudia Czernatowicz, która osiągnęła odległość 3,89, zdobywając tym samym swój drugie złoto tego dnia. Na kolejnych pozycjach znalazły się Emilia Dziurbiel i Oliwia Pawelec. Konkurs chłopców został ograniczony do jednej serii, w której najlepiej zaprezentował się Krzysztof Hołowiński (4,68 m). Srebro i brąz powędrowały do Remigiusza Doli i Mateusz Cieślaka.

Ostatnią z rozegranych konkurencji było pchnięcie kulą. Konkurs dziewcząt zakończył się zwycięstwem Katarzyny Łajus (8,60), która w końcowej klasyfikacji znalazła się nad Katarzyną Baczmańską i Natalią Bekacz - zeszłoroczną najlepszą lekkoatletką PZS. Wśród chłopców z zaledwie pięciocentymetrową przewagą wygrał Michał Zieliński (10,35). Na kolejnych pozycjach konkurencję zakończyli Krzysztof Hołowiński i Krystian Katra.

Podsumowaniem rywalizacji była klasyfikacja najlepszy lekkoatletów Powiatowego Zespołu Szkół. Tytuł ten w tym roku powędrował do dwukrotnej złotej medalistki Klaudii Czernatowicz i Krzysztofa Hołowińskiego.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform