Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Dożynki Gminne 2019: Muzyczna różnorodność na scenie [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 09 wrzesień 2019, 00:32 Wszystkich komentarzy: 0


Dożynki Gminne 2019: Muzyczna różnorodność na scenie [ZDJĘCIA]

Występ Sumptuastic to nie jedyny koncert jaki mieliśmy okazję usłyszeć w minioną niedzielę w Okmianach. Gminne święto plonów swoją obecnością zaszczycili uczniowie z lokalnej szkoły podstawowej, folklorystyczne zespoły z gminy Chojnów oraz grupa występująca w repertuarze ABBY.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Okmianach zaprezentowali się zarówno wokalnie, jak i tanecznie - w tym także w tradycyjnym polonezie.

Apetyty miłośników muzyki biesiadnej zaspokoiły występy lokalnych zespołów folklorystycznych. Jako, że w Okmianach taki nie funkcjonuje, rolę gospodyń na kilka minut przejęły Przyjaciółki z Niedźwiedzic oraz Jaskółki z pobliskiej Krzywej. 

Przez cały dzień na gości imprezy czekały liczne stoiska gastronomiczne, stoiska branżowe oraz atrakcje dla dzieci. Stałym elementem zabawy na gminnych dożynkach jest loteria, której głównym sponsorem w tym roku była firma Sonac z Osetnicy. Biorąc udział w zabawie zdobywaliśmy szansę wygranie m.in. roweru, kuchenki mikrofalowej, telewizora czy "Mamrota" z Wilkowyj. W rolę losującej "sierotki" tym razem wcielił się radny Mieczysław Kułaga.

Na zakończenie imprezy organizatorzy zaprosili nas na koncert zespołu S.O.S ABBA, muzycznie nawiązującego do słynnej szwedzkiej grupy, której przeboje na stałe weszły do kanonu muzyki rozrywkowej i doczekały się dziesiątek wykonań innych artystów.

Zobacz również:

Czas dziękczynienia za zebrane plony

Zabawa z zespołem Sumptuastic
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.