Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 06 wrzesień 2019, 09:56 Wszystkich komentarzy: 0


Dożynki Gminy Chojnów – Okmiany 2019

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznych Dożynek w Gminie Chojnów. Ci, którzy pamiętają ubiegłoroczny koncert grupy BOYS w Rokitkach także i tym razem nie poczują się zawiedzeni. Mieszkańcy największej gminy powiatu legnickiego będą bowiem bawić się przy dźwiękach zespołu SUMPTUASTIC – autorów takich przebojów jak „Kołysanka” czy „Za jeden uśmiech Twój”. Co jeszcze czeka nas podczas święta plonów Gminy Chojnów?

Dożynki to tradycyjne święto rolnicze, odbywające się po zakończeniu żniw. Huczne zabawy na przełomie sierpnia i września przez setki lat wpisały się w rytm życia polskiej wsi. Czy dożynki to impreza skierowana wyłącznie do rolników i mieszkańców wsi? Zdecydowanie nie! Tego, że wieś jest niezwykle gościnna, a repertuar tego typu wydarzeń może zainteresować nawet zatwardziałych mieszczuchów, dowodzi zainteresowanie, z jakim co roku spotykają się Dożynki Gminy Chojnów.

Zapraszam Państwa do wspólnej zabawy podczas tegorocznych dożynek gminnych. Zakończenie żniw to bardzo ważne święto całej naszej społeczności i chcemy dzielić się z Państwem naszą radością. Gmina Chojnów i jej mieszkańcy zapraszają, aby wspólnie cieszyć się latem przy doskonałej muzyce. – mówił w rozmowie z nami Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Tegoroczna zabawa organizowana jest w Okmianach, a muzyka, którą będziemy mogli usłyszeć to z pewnością pierwsza liga muzyki rozrywkowej. Gwiazdą Dożynek Gminnych w Rokitkach będzie pochodząca z pobliskiego Bolesławca grupa SUMPTUASTIC. Występują na scenie nieprzerwanie od 2000 roku, wydając w tym czasie 6 krążków, z czego dwa złote. W ich repertuarze znajdują się utwory utrzymane w stylistyce pop-rocka z wpływami muzyki dance. Ich debiutancki album „...bo to wszystko jest dla ciebie”, już trzy miesiące po premierze zyskał status Złotej Płyty.

Świętowanie rozpocznie się 8 września tuż po południu. Zanim na scenie pojawi się gwiazda, czeka nas mnóstwo innych, nie mniej ciekawych atrakcji. Program imprezy jest bardzo bogaty. W Okmianach czekać na nas będą lokalne specjały, loteria fantowa, stragany z rękodziełem oraz strefa dla najmłodszych, czyli dmuchane zamki i animatorzy zabaw. W trakcie oficjalnego rozpoczęcia, które zacznie się o godzinie 14:00, będziemy mogli zobaczyć korowód wieńców dożynkowych. Te misternie wykonane ozdoby są wykonane z darów natury. Tradycja i technika ich tworzenia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Każde z sołectw gminy zaprezentuje swój wieniec, a spośród nich zostanie wybrany ten najładniejszy. Zwycięskie sołectwo poznamy jeszcze w trakcie trwania dożynek.

Miłośników folkloru poza stoiskami rękodzielników i wieńcami dożynkowymi z pewnością zainteresują występy zespołów ludowych. Na scenie będziemy mogli tego dnia zobaczyć i usłyszeć „Jaskółki” z Krzywej oraz „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic. Te grupy już nieraz udowodniły, że żywiołowością występów mogą konkurować z każdą gwiazdą wieczoru. Spodziewajmy się więc, że i tym razem dadzą z siebie wszystko i zgromadzą wierną publiczność.

Dożynki Gminne w Okmianach to prawdziwa muzyczna różnorodność. Poza folkiem, muzyką taneczną i pop-rockiem usłyszeć będziemy mogli także muzykę disco rodem z lat 70. Zespół S.O.S ABBA to zaproszona przez organizatorów grupa grająca covery szwedzkiej grupy ABBA. „Dancing Queen”, „Mamma Mia” czy „Super Trouper to tylko część utworów, które na stałe weszły do kanonu muzyki rozrywkowej i doczekały się dziesiątek wykonań innych artystów. Z pewnością nie zabraknie ich w trakcie koncertu, na który składać się będą największe przeboje Abby.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.