Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Na tę inwestycję mieszkańcy Białej i Kolonii Kołłątaja czekali od dawna

Autor admin
Data utworzenia: 02 wrzesień 2019, 15:40 Wszystkich komentarzy: 1


Na tę inwestycję mieszkańcy Białej i Kolonii Kołłątaja czekali od dawna

Rozpoczęły się prace nad budową chodnika, który połączy ze sobą Chojnów i Białą wraz z Kolonią Kołłątaja. Inwestycja realizowana wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 335 to ogromne ułatwienie i poprawa bezpieczeństwa dla mieszkańców osiedla położonego w bliskim sąsiedztwie miasta.

O budowę chodnika od dawna starają się mieszkańcy zarówno Kolonii Kołłataja jak i Kolonii Biała. Obydwie sąsiadujące ze sobą miejscowości z racji bliskości są w znacznym stopniu związane z miastem - problemem od wielu lat był natomiast brak bezpiecznego połączenia dla pieszych.

Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki umowie gminy Chojnów z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, według której zarządca drogi pokryje 50% kosztów budowy chodnika.

Projekt inwestycji oprócz budowy chodnika zakłada także wykonanie odwodnienia drogi wraz z likwidacją istniejącego rowu, wykonanie remontu zjazdów oraz skrzyżowania z drogą gminną w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335, a także przebudowę przepustu. Budowa projektowana jest na odcinku około 780 metrów (od skrzyżowania ulicy Lubińskiej z ulicą Fabryczną do Kolonii Kołłątaja).

Szerokość chodnika, który poza terenem zabudowanym będzie odsunięty od jezdni pasem zieleni, wynosi 3,50 m. Planuje się realizację nawierzchni bitumicznej.

Zadanie realizowane jest przez Firmę Budowlaną FOBIS, która złożyła najkorzystniejszą ofertę (jej cena wyniosła 1 265 174,85 zł brutto).Komentarze

CZAS NAJWYŻSZY , MAM NADZIEJĘ ŻE W INNYCH WSIACH TEZ POWSTANĄ CHODNIKI , TAM TEZ MIESZKAJA DZIECI
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.