Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena

Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Autor admin
Data utworzenia: 13 sierpień 2019, 13:24 Wszystkich komentarzy: 0


Koleje Dolnośląskie pojadą do Pragi

Dolny Śląsk zyska bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą Czech. Jak informują Koleje Dolnośląskie - pierwsze pociągi z Wrocławia do Pragi pojadą już w grudniu tego roku.

Połączenie Wrocław-Praga po polskiej stronie będzie obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie, natomiast po stronie czeskiej przez Leo Express. Jak informuje nasz lokalny przewoźnik, uruchomienie nowego połączenia możliwe jest dzięki wspólnej decyzji władz samorządowych województwa dolnośląskiego i kraju pardubickiego.

Bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Praga pojawi się od grudnia w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020. Podróżni będą mogli skorzystać z dwóch par pociągów kursujących w każdy weekend, po jednej parze każdego dnia. W pozostałe dni pasażerowie będą mogli skorzystać z działających do tej pory połączeń z przesiadką w Lichkovie i Uściu nad Orlicą.

- Cieszę się, że udało nam się dogadać z Czechami, bo zarówno nam, jak i naszym zagranicznym partnerom od dawna zależało na takim połączeniu. Dzięki temu wycieczkę do Pragi i z powrotem będziemy mogli zaplanować nawet w ciągu jednego dnia, chociaż osobiście uważam, że to stanowczo za krótko. Nowe połączenie pozwoli skrócić czas podróży do Pragi. Obecne podróż z przesiadkami trwa powyżej pięciu godzin. Bezpośredni pociąg będzie pokonywał trasę w czasie nieco powyżej czterech godzin - mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

To nie jedyne udogodnienie jakie jeszcze w tym roku planują Koleje Dolnośląskie. Dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego istotną zmianą będzie reaktywacja bezpośredniego połączenia między Legnicą a Głogowem. Warunkiem stworzenia połączenia jest ukończenie modernizacji linii kolejowej 29 na odcinku Lubin-Rudna Gwizdanów.

W projekcie nowego rozkładu jazdy znajduje się osiem par połączeń między Wrocławiem a Głogowem, w tym sześć bezpośrednich i dwie z przesiadką w Legnicy – potwierdza Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jesteśmy gotowi, aby uruchomić pociągi tej relacji, jednak będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy zakończy się modernizacja linii kolejowej 289 na odcinku pomiędzy Lubinem a Rudną Gwizdanowem – wyjaśnia rzecznik KD.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.