Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Filatelistyczny piątek w chojnowskim Muzeum Regionalnym

Autor admin
Data utworzenia: 11 sierpień 2019, 13:13 Wszystkich komentarzy: 0


Filatelistyczny piątek w chojnowskim Muzeum Regionalnym

W miniony piątek chojnowskie Muzeum Regionalne gościło finisaż wystawy "Raz na ludowo", przedstawiającej walory filatelistyczne o tematyce ludowej ze zbiorów Hansa Joachima Kuhnerta. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Hans Joachim Kuhnert - społecznik i zapalony filatelista - jest aktywnym wystawcą, projektantem okolicznościowych datowników pocztowych, kartek pocztowych a także organizatorem wystaw i pokazów filatelistycznych. W 2013 roku był organizatorem krajowej wystawy filatelistycznej w Chojnowie.

Pasja Hansa Joachima Kuhnerta narodziła się dzięki dwóm całostkom pocztowym, jakie otrzymał od swojej babci. Kartki pochodzące z lat 30-tych XX wieku przedstawiały krakowiaków i łowiczankę - One były dla mnie takim zaczątkiem. Potem ukazały się znaczki ze strojami ludowymi - to już pchnęło mnie do tego, żebym zainteresował się szerzej tym tematem - wspomina właściciel kolekcji - Takie intensywne zbieranie zajęło mi około 10 lat - dodaje.

Warto zaznaczyć, że Poczta Polska pierwszą serię dotyczącą polskich stroi ludowych wydała w 1959 roku; w 1960 roku dołożyła następną serię. Ostatni znaczek, a w zasadzie znak pocztowy, w postaci bloczka został wydany w 2014 roku i przedstawia mural namalowany na jednym z budynków w Białymstoku.

Wystawa "Raz na ludowo", którą oglądać mogliśmy od maja, została zorganizowana w ramach cyklu "Chojnowskie kolekcje - chojnowscy kolekcjonerzy".Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform