Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena

Chojnowianie korzystają z wyremontowanej ulicy Matejki

Autor admin
Data utworzenia: 02 sierpień 2019, 13:03 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnowianie korzystają z wyremontowanej ulicy Matejki

Po wielu latach oczekiwań wreszcie jest! Ulica Matejki doczekała się nowej nawierzchni.

O rozpoczęciu prac w tym rejonie miasta informowaliśmy w maju. Inwestycja swoim zasięgiem objęła odcinek od ulicy Reja do nowej kładki. Z uwagi na ograniczenia terenowe, szerokość nowej jezdni na znacznym odcinku to zaledwie 3 metry. Dla samochodów poruszających się ulicą wprowadzono ograniczenie prędkości do 20 km/h; droga jest ponadto niedostępna dla pojazdów o wadze większej niż 3.5 t.

Nawierzchnia ulicy wykonana została z szarej kostki betonowej.

Zadanie jest realizowane przez firmę OL-GARDEN z Legnicy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Urząd Miejski za realizację zadania zapłaci ponad 316 tysięcy zł.

Dla mieszkańców Chojnowa ulica Matejki była niemałym utrapieniem - zwłaszcza po opadach deszczu. Przez lata z błotem zmagać musieli się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół oraz użytkownicy hali sportowej. Od kilku miesięcy, w związku z oddaniem do użytku nowej kładki, ulica Matejki stała się ważnym ciągiem komunikacyjnym.


Komentarze

Trzy miesiące robić taki kawałek chodnika-mistrzostwo świata. To już nie można było pociągnąć te kilkanaście metrów chodnika do drugiej kładki?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.