Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Kapela Trebunie-Tutki gwiazdą chojnowskich imienin Marii i Święta Wojska Polskiego

Autor admin
Data utworzenia: 30 lipiec 2019, 10:53 Wszystkich komentarzy: 0


Kapela Trebunie-Tutki gwiazdą chojnowskich imienin Marii i Święta Wojska Polskiego

Burmistrz Miasta Chojnowa zaprasza na chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego oraz imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek... Zobacz program wydarzenia.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę stoczonej w 1920 roku Bitwy Warszawskiej, zakończonej taktycznym zwycięstwem wojski polskich nad bolszewickimi. Jest to najważniejsze święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej; ponadto przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, jest to jednak związane z obchodzonym tego samego dnia liturgicznym świętem Wniebowzięcia Matki Bożej.

O godzinie 10:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się Msza Święta w intencji Wojska Polskiego. Na godzinę 11:15 zaplanowano uroczystość upamiętniającą obrońców Ojczyzny pod obeliskiem na ulicy Chmielnej.

Imieninowe spotkania Marii rozpoczną się o godzinie 15:00 na Rynku. W części artystycznej zaprezentują się:

16:00: duet Lenar & Skrzypczak - projekt zainspirowany dziełami znanych autorów i kompozytorów związanych z piosenką literacką.

17:00: Chojnowski Chór Skoranta

18:30: kapela Trebunie-Tutki - muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Północnej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.