Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

ChZGKiM apeluje o oszczędne korzystanie z wody i zapowiada kontrole

Author: Kasia_
Creation date: 27 July 2019, 08:46 All comments: 7


ChZGKiM apeluje o oszczędne korzystanie z wody i zapowiada kontrole

Według prognoz meteorologicznych sucha hydrologiczna w Polsce ma trwać jeszcze przez kilka najbliższych dni. W ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost zużycia wody pobieranej z miejskiej sieci wodociągowej. W związku z tym ChZGKiM apeluje do mieszkańców Chojnowa o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

Biorąc pod uwagę panujące upały, wprowadza się całkowity zakaz używania wody pitnej do podlewania ogródków i trawników, mycia samochodów, napełniania basenów itp.

Na terenie miasta prowadzone będą kontrole stwierdzające pobór wody poza urządzeniem pomiarowym (wodomierzem) oraz sprawdzane będzie przestrzeganie zakazu.


Comments

Jeżeli miasto w końcu nie dostrzeże problemu,to wkrótce zabronią używać wody do mycia i gotowania. Bo lata już takie będą,a będzie tylko gorzej.
report comment
Przy takich temperaturach nic dziwnego, że "odnotowano wzrost zużycia". Trzeba coś pić, czasem schłodzić się, umyć. Szkoda tylko, że nikt nie odnotowuje tego, że już nawet nie tylko wieczorem, gdy wszyscy zwykle się myją, ale i w środku dnia woda ledwo leci!
Najlepiej zakręćmy główny zawór. Nie będzie wcale zużycia, ciśnienie będzie odpowiednie, kolejny sukces i premia.
report comment
Jak tak dalej pójdzie to do kurtyny wodnej na rynku będą ustawiać się kolejki do mycia, bo woda w domu, o odpowiednim ciśnieniu do odpalenia ogrzewacza, zaczyna być coraz rzadziej. Wróćmy do grzania wody na kąpiel na kuchenkach to zaraz gazownia się obudzi, że im zużycie gazu podskoczyło i zakazują. Na czym polega racjonalne i oszczędne korzystanie z wody? Mam się nie myć? Nie pić? O to pierwsze już coraz trudniej. A ci zamiast poszukać problemu u siebie to tylko zakazują i poboru poza wodomierzem będą szukać. I co to zmieni? Pieniędzy brakuje? Od samej opłaty za wodę ciśnienie w kranie jeszcze nigdy nie wzrosło.
report comment
Dla czego inne miejscowości nie mają takiego problemu tylko Chojnów?
report comment
dobrze,potrzeba jest oszczędzać wodę,proponuję ,zdemontować ,kurtynę wodną,jak oszczędzać to oszczędzać
report comment
a ja sobie dzisiaj podleje ogród, nie po to tyle pracy w to włożyłem żeby teraz mi to padło :]
report comment
,,automatyk,,no i super
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform