Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Wieści z LMKS Sfora Chojnów

Author: Kasia_
Creation date: 26 July 2019, 18:28 All comments: 0


Wieści z LMKS Sfora Chojnów

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 16 czerwca, świetnie zaprezentowała się 7-osobowa reprezentacja LMKS Sfora Chojnów. Sportowcy przywieźli aż 6 medali.

W walkach złote medale wywalczyli Franciszek Olszewski, który debiutował w MMM, oraz Julia Domańska, która obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni.

Brązowe medale w walkach wywalczyła również Julia Iwanowska, dla której to był debiut zarówno na MMM, jak i w walce sportowej. Brązowy krążek trafił również w ręce Karola Struskiego, dla którego ogromnym wyzwaniem i jednocześnie jego największym sukcesem było pokonanie własnych słabości.

Chojnowianie medale wywalczyli także w konkurencji sprawnościowej. Srebrny medal w dwuboju trafił w ręce Franciszka Olszewskiego, a brązowy do Julii Domańskiej.

Bardzo dobry występ zaliczyli również Michał, Klasa i Adela. Podczas Mistrzostw zdobyli cenne doświadczenie, które zapewne niebawem zaprocentuje czołowymi miejscami zdobywanymi podczas zawodów.Wakacyjne zgrupowanie sportowe w Dźwirzynie

Na przełomie czerwca i lipca zawodnicy LMKS Sfora Chojnów wzięli udział w 14-dniowym zgrupowaniu sportowym, które miało miejsce w nadbałtyckim Dźwirzynie.

Młodzi sportowcy nie tylko odpoczywali, ale też intensywnie trenowali, doskonaląc techniki walki. Mieli okazję do aktywnego wypoczynku, świetnej zabawy i integracji.

Adepci koreańskiej sztuki walki poznali układy formalne, które były jednym z elementów egzaminu na stopnie uczniowskie.

Podczas zgrupowania był też czas na zwiedzanie. Młodzież odwiedziła m.in. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, zobaczyła wystawę minerałów, udała się w rejs statkiem oraz wspięła się na latarnię morską, aby podziwiać stamtąd piękne widoki.

Udział członków stowarzyszenia w letnim obozie sportowym możliwy był dzięki realizacji Programu "Klub 2019”.


LMKS Sfora Chojnów podsumowuje sezon 2018/2019

Członkowie klubu odnieśli w tym sezonie liczne sukcesy, co zawdzięczają swojej ciężkiej pracy, poświęceniu i wytrwałości. Klubowicze spędzili na sali treningowej ok. 150 godzin i startowali we wszystkich najważniejszych imprezach sportowych w kraju, odnosząc tam sukcesy.

10 zawodników 11 razy stawało na podium. Klub w tym sezonie może pochwalić się 4 złotymi medalami, 3 srebrnymi oraz 4 brązowymi.

Zawodnik Franciszek Olszewski podczas XI Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego został nagrodzony tytułem najlepszego sportowca miasta Chojnowa w 2018 roku, a Eliza Laskowska reprezentowała barwy Klubu jako Członek kadry województwa dolnośląskiego.

- Dzięki inicjatywie władz lokalnych i wsparciu Burmistrza Miasta Chojnowa klub od wielu lat aktywnie realizuje zadania publiczne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej poprzez organizację szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim. W roku bieżącym zajęcia Taekwondo realizujemy również dzięki wsparciu Rządowego Programu „Klub" Ministerstwa Sportu i Turystyki – czytamy w oświadczeniu na stronie LMKS Sfora Chojnów.Fotografie wykorzystane w artykule należą do LMKS Sfora Chojnów.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform