Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Oszustwo na BLIK. Policja ostrzega

Author: Kasia_
Creation date: 17 July 2019, 14:50 All comments: 0


Oszustwo na BLIK. Policja ostrzega

W związku z coraz częściej powtarzającymi się przypadkami oszustw, Policja apeluje o większą ostrożność i nieudostępnianie innym osobom kodów BLIK, w szczególności za pośrednictwem internetowych komunikatorów czy portali społecznościowych.

Oszuści włamują się bowiem na konta użytkowników komunikatorów i portalu, wysyłając z ich konta wiadomości do znajomych z prośbą o szybkie pożyczenie pieniędzy poprzez podanie kodu BLIK. Często piszą też, że to nagła sytuacja i dana osoba właśnie stoi przy bankomacie czy kasie w sklepie i zapomniała portfela. Niczego nieświadomy poszkodowany jest przekonany, że pożyczył pieniądze znajomemu.

Innym rodzajem oszustwa na kod BLIK są aukcje internetowe, w których sprzedający nie podaje numeru konta, a prosi o podanie o kodu BLIK, obiecując niezwłoczne wysłanie towaru.

Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody oszustw, dzięki którym są anonimowi. Policja apeluje zatem o ostrożność i rozwagę w udostępnianiu kodów BLIK.

Legniccy Policjanci apelują – zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Podczas zakupów internetowych również kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform