Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Niebawem otwarcie Amazona w Okmianach. Trwa rekrutacja pracowników

Author: Kasia_
Creation date: 15 July 2019, 11:39 All comments: 1


Niebawem otwarcie Amazona w Okmianach. Trwa rekrutacja pracowników

- Amazon ogłosił dziś plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60000m2 w Okmianach. Trzecia inwestycja Amazon na Dolnym Śląsku przyniesie ponad 1000 nowych, stałych miejsc pracy w regionie i pomoże zaspokoić rosnący popyt polskich i europejskich klientów na usługi firmy. Centrum, które zostanie wyposażone w najnowsze technologie, będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon – czytamy w oświadczeniu firmy Amazon.

Amazon zwiększa inwestycje w Polsce i otwiera nowe centrum logistyczne w Okmianach

· Ponad 1 000 nowych, stałych miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych 18 miesięcy w nowym centrum Amazon w Okmianach.

· Rekrutacja na stanowiska specjalistyczne i poziomu początkowego już się rozpoczęła.

· Pracownicy Amazon otrzymują bardzo atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości od 20 zł/godzinę brutto, pakiet dodatkowych świadczeń i możliwości rozwoju kariery.

· Nowa inwestycja Amazon pomoże zaspokoić rosnący popyt i wesprze przedsiębiorstwa, które sprzedają swoje produkty przez strony Amazon i korzystają z sieci logistycznej firmy.

- Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 000 stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju Dolnego Śląska poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz z władzami krajowymi i lokalnymi—powiedział Steven Harman, wiceprezes ds.operacyjnych Amazon w Europie.

- Bardzo się cieszymy z decyzji firmy Amazon. Jest to kolejny dowód na atrakcyjność inwestycyjną województwa dolnośląskiego, a gmina Chojnów okazała się idealną lokalizacją do dalszego rozwoju amerykańskiego inwestora w Polsce. Wierzymy, że nowe, wysokotechnologiczne centrum logistyczne będzie wartością dla całego regionu i jego mieszkańców – powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Firma Amazon rozpoczęła rekrutację na szereg nowych stanowisk do centrum w Okmianach, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Pracownicy Amazon otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie od 20zł/godz. brutto, kompleksowe świadczenia dodatkowe i bogate możliwości rozwoju kariery.

Jak dodaje Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej: - Nasza szybko rozwijająca się organizacja oferuje pracownikom bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, takich jak darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój. Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95%. Kwota dofinansowania wynosi do 26 000 zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat.

Firma Panattoni jest deweloperem inwestycji. Robert Dobrzycki, dyrektor generalny na region Europy w Panattoni Europe, stwierdził: —Centrum logistyki e-commerce w Okmianach jest już naszym siódmym wspólnym projektem dla Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. To dla nas powód do dumy i satysfakcji. Było to dla nas ciekawe doświadczenie logistyczne — podczas etapu budowy pracowało 2200 osób, a największa zmiana liczyła ponad 650 osób.

* * *

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Firma wygenerowała ponad 4 mld zł inwestycji oraz stworzyła ponad 14000 miejsc pracy. Posiada sześć nowoczesnych centrów logistyki e-commerce w Sadach k.Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, dwa w Bielanach Wrocławskich i jedno w Pawlikowicach k. Łodzi, które zostanie otwarte jeszcze w tym roku. Siódme centrum logistyczne zostanie otwarte w Okmianach. Amazon kontynuuje również rozbudowę Centrum Rozwoju w Gdańsku (650 zatrudnionych) oraz Amazon Web Services w Warszawie.


Comments

zobaczcie sobie opinię o Amazon :D, miłej pracy
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform