Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Na ludową nutkę w Piotrowicach [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 13 lipiec 2019, 19:30 Wszystkich komentarzy: 0


Na ludową nutkę w Piotrowicach [ZDJĘCIA]

Zespół Michalinki z Konradówki i Piotrowic zaprosił dzisiaj mieszkańców ziemi chojnowskiej i nie tylkodo kompleksu parkowo-pałacowego w Piotrowicach, gdzie odbyła się druga edycja Festiwalu Muzyki i Folkloru "Na Ludową Nutkę...". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Festiwal organizowany jest pod honorowym patronatemWójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza. To już kolejna w ostatnim czasie impreza na terenie gminy Chojnów, która ma na celu promocję twórczości folklorystycznej - w czerwcu mieliśmy okazję bawić się na Folklorystycznej Biesiadzie w Niedźwiedzicach. Tym razem w rolę gospodarzy wcieliły się przedstawicielki zespołu Michalinki z Piotrowic i Konradówki, które współtworzą lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

- Muzyka w gminie Chojnów zajmuje ważne miejsce - komentuje Grzegorz Styrkowiec, zastępca Wójta Gminy Chojnów - Na terenie naszej gminy działa sześć zespołów folklorystycznych, które poprzez wykonywane pieśni kultywują nasze piękne polskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest to dla niezwykle istotne.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy lokalnej, czyli jednej z trzech form partycypacji społecznej, którą gmina Chojnów udostępnia swoim mieszkańcom. Warto zaznaczyć, że jest to już druga edycja festiwalu - pierwsza odbyła się w lipcu minionego roku na boisku w Konradówce.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym zastępca wójta Grzegorz Styrkowiec, burmistrz Jan Serkies oraz wicestarosta Janina Mazur. Na miejscu nie zabrakło także stałego gościa folklorystycznych wydarzeń w gminie Chojnów - Tadeusza Samborskiego, prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego "Krajobrazy", który - podobnie jak Janina Mazur i przewodniczący rady powiatu Aleksander Kostuń - wręczył na ręce Stanisławy Pakos z Michalinek pamiątkowe upominki.

Na scenie oprócz zespołu z Konradówki i Piotrowic mogliśmy zobaczyć także grupy folklorystyczne reprezentujące m.in. Wojciechów, Gryfów Śląski, Studniska, Pieńsk, Wojcieszów. Pierstnicę czy Wykroty. W reprezentowaniu naszej gminy Michalinkom pomogły Kalinki z Rokitek.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.