Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Piotrowice i Konradówka zapraszają na II edycję festiwalu "na Ludową Nutkę..."

Autor admin
Data utworzenia: 12 lipiec 2019, 10:42 Wszystkich komentarzy: 1


Piotrowice i Konradówka zapraszają na II edycję festiwalu "na Ludową Nutkę..."

W najbliższą sobotę kompleks parkowo-pałacowy w Piotrowicach odżyje po raz kolejny - wszystko za sprawą II edycji festiwalu "na Ludową Nutkę...", którego gospodarzem będzie lokalny zespół Michalinki. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Wójta Gminy Chojnów.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu zaplanowano na godzinę 13:00. Wydarzenie rozpocznie recital lokalnego zespołu Michalinki z Konradówki i Piotrowic, który jest jednym z organizatorów imprezy. Swój udział w biesiadzie zapowiedzieli m.in. przedstawiciele zespołów: Macierzanka z Wojciechowa, Sołtysowe Gryfinki z Gryfowa Śląskiego, Kapela Pogranicze ze Studnisk, Lasowianie z Pieńska, Wojcieszowianki w Wojcieszowa, Kalinki z Rokitek, Zagajnik Wykroty oraz Pierstniczanie z Piestnicy.

Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chojnów Andrzeja Pyrza. To już kolejna w ostatnim czasie impreza na terenie gminy Chojnów, która ma na celu promocję twórczości folklorystycznej - w czerwcu mieliśmy okazję bawić się na Folklorystycznej Biesiadzie w Niedźwiedzicach.

Festiwal "na Ludową Nutkę..." jest współorganizowany przez zespół Michalinki, Koło Gospodyń Wiejskich z Konradówki i Piotrowic oraz samorząd i mieszkańców wsi. Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w lipcu minionego roku na boisku w Konradówce. Tym razem impreza przenosi się na drugą stronę Skory - ludowym sercem gminy Chojnów będzie teren kompleksu pałacowo-parkowego w Piotrowicach, który przez dziesiątki lat rokrocznie latem gościł Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego oraz Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych.Komentarze

Kiedyś w Piotrowicach były bardzo fajne targi związane z rolnictwem, teraz tylko na ludowo. Ja to sobie odpuszczę
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.