Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl Grinch Cuprum Arena

Wciąż trwają poszukiwania 76-letniej mieszkanki Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 04 lipiec 2019, 14:18 Wszystkich komentarzy: 0


Wciąż trwają poszukiwania 76-letniej mieszkanki Chojnowa

Od 30 czerwca trwają intensywne poszukiwania 76-letniej Józefy Solarz, mieszkanki Chojnowa, która zaginęła zbierając jagody w lesie nieopodal wsi Michałów. W akcję poszukiwawczą czynnie włączyły się setki osób.

ZAGINIONA: Józefa SOLARZ, lat 76

RYSOPIS: wzrost 168cm, waga 70 kg, szczupłej budowy ciała, włosy siwe, oczy niebieskie, uszy średnie przyległe, proteza uzębienia górna oraz dolna. Znaki szczególne: znamię w postaci plami z lewej strony podbródka

UBIÓR: spodnie czarne – materiałowe, bluzka koloru brązowego, buty ciemne - mokasyny

Wszystkie osoby mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej osoby, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numer Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach 76-846-33-00 lub numer alarmowy 112.

Poszukiwane są także osoby, które 30 czerwca w godzinach od 12:00 do 17:00 przejeżdżały na trasie Chojnów-Jaroszówka-Michałów-Lubin i miały przy sobie kamerę samochodową.

W akcji poszukiwawczej od kilku dni udział biorą policjanci, strażacy, straż leśna oraz osoby prywatne.

- Do działań, mających na celu odnalezienie zaginionej, użyto helikoptera policyjnego z kamerą termowizyjną, psów poszukiwawczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Siechnice, OSP Bogatynia GRS Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza, Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochocinie (poszukiwania z powietrza przy użyciu drona). Działania wspierały jednostki: OSP Chocianów, OSP Trzebnice, OSP Parchów, OSP Szklary Dolne oraz PSP Polkowice - czytamy we wpisie opublikowanym przez OSP Jaroszówka - Działania prowadzone były na wyznaczonych wcześniej terenach, przy pomocy specjalistycznego sprzętu z nadajnikami GPS, które zakreślały na mapach tereny, które zostały już przeszukane. Pomimo kilkudziesięciu godzin spędzonych na przemierzaniu kolejnych ha lasów, zaginionej, w dalszym ciągu nie odnaleziono.

Strażacy z OSP Jaroszówka zwracają uwagę godne pochwały zachowanie lokalnych druhów, którzy po otrzymaniu informacji o zaginięciu kobiety, na kilka godzin przed zadysponowaniem OSP Jaroszówka do poszukiwań, wyruszyło na poszukiwania jako osoby cywilne.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.