Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl Grinch Cuprum Arena

Trwają działania "NURD". Policjanci dyscyplinują zarówno kierowców jak i pieszych

Autor admin
Data utworzenia: 04 lipiec 2019, 13:46 Wszystkich komentarzy: 6


Trwają działania "NURD". Policjanci dyscyplinują zarówno kierowców jak i pieszych

Komenda Miejska Policji informuje o rozpoczęciu policyjnych działań "NURD" na terenie powiatu legnickiego. Akcja jest ukierunkowana na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomina, że piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

- Dzisiaj od wczesnych godzin porannych prowadzone są działania policyjne "NURD", które mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcja będzie trwała na terenie powiatu legnickiego do godziny 22.00. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Policjanci apelują do pieszych - Pamiętajcie, żeby się nie spieszyć i nie wchodzić przed nadjeżdżający pojazd. Należy upewnić się, że samochód się zatrzymał. Życie to najcenniejszy dar jaki posiadamy dlatego - LEPIEJ STRACIĆ MINUTĘ W ŻYCIU, NIŻ ŻYCIE W MINUTĘ.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

znowu cyrk. A ja powiem tak : Piesi unikajcie przejść dla pieszych w Chojnowie zasłoniętych pojazdami parkującymi w mniejszej odległości niż 10 metrów od pasów bo:
po 1-wsze, kierowca jadący pojazdem może nie zauważyć.
po 2-gie pieszy sam nie będziesz widział co nadjeżdza bo parkujące auto przy pasach zasłania ci pole widzenia.
Lepiej jest przejść w innym miejscu upewniwszy się że nic nie nadjeżdża. Radzę nie słuchać policjantów co bezmyślnie cytują przepisy, całkowicie zaniedbując fakty że te przepisy są słuszne przy spełnienieniu określonych warunków, a tym zasadniczym jest widoczność pasów dla pojazdów i widoczność z pasów pieszych na drogę. Dla mnie te sugestie to kpina, Policja niech się weźmie w końcu do roboty za te święte krowy co myślą że ich pojazd i oni sami są najważniejsi i parkują gdzie popadnie stwarzając ogromne zagrożenie dla ruchu pieszych i pojazdów.
zgłoś komentarz
I po co ta fotografia na której ewidentnie pojazd zasłania pole widzenia pieszemu i jadącym pojazdom bo jest mniej niż 10 metrów od pasów.... Dziecko nie ma szans na takim przejściu zobaczyć czy jedzie pojazd bo jest za niskie... Jeszcze raz zamieszczę materiał który tu był już pokazywany dla przypomnienia, policjantom w szczególności bo wciąż nie maja zielonego pojęcia o przepisach skoro mamy w miasteczku burdel z parkowaniem https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-nie-zaslaniaj-przejscia-dla-pieszych,nId,2576450
Panowie Policjanci nie wstyd wam za ten stan? To w końcu się rozleje to poważnych mediów , bo ja osobiście nie widziałem innego miasta z takim bałaganem jak w Chojnowie a jeżdżę sporo po Polsce...
zgłoś komentarz
Lepiej spisywać spokojnie siedzących na tzw. Rampie w Chojnowie(nawet 30razy w ciagu 2 miesięcy), niż pilnować bezpieczeństwa na terenie gminy. Parkowane aut przy skrzyżowaniach i pasów to naprawde spory problem u nas. Jeszcze większy to traktowanie calej szerokosci jeździ ,jako pasy przez pieszych. Mało tego, jak juz jest na pasach, to jak "święta krowa". Myśli, że na pasach nic nie grozi, a w rzeczywistości rozpedzony samochód nie zatrzyma sie w ułamku sekundy. Respektujmy sie nawzajem tak jak byśmy to my byli po drugiej stronie
zgłoś komentarz
Ludzie :) jeżeli jest jakiś problem to warto korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń - Policja będzie musiała się tym zainteresować. Polecam ;)
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
zgłoś komentarz
Witam, z przykrością stwierdzam, że na chojnowską policje nie możemy liczyć. Jako rodzic dziecka jadącego na długą wycieczkę dzień wcześniej zadzwoniłam na komisariat z prośbą aby przed wyjazdem policja mogła przyjechać i sprawdzić autobus i kierowcę ( z troski o bezpieczeństwo tak licznej grupy małych dzieci, a trasa dluga) zbiórka w Chojnowie więc żaden problem. Policjant, przyjmujący zgłoszenie lekko się zastanowił i kazał dzwonić i przypomnieć w dzień wyjazdu. Zadzwoniłam na godzinę przed odjazdem dzieci a policjant mówi stanowczym tonem że nie ma takiej możliwości i że nikt nie przyjedzie. Pytam dlaczego i słyszę odpowiedź " bo nie" i że taką informację przekazał kierownik. Ciągle naciskając pytam zdenerwowana czy mogę coś zrobić A pan do mnie, że mogę zażalenie i skargę do Legnicy złożyć. Na całe szczęście autobus został wcześniej zkontrolowany w miejscowości z której wyjechał pusty.
zgłoś komentarz
Panowie, weźcie się do roboty bo swoimi działaniami a raczej ich brakiem przynosicie wstyd mieszkańcom i innym kolegom, którzy swój zawód traktują jak powołanie i z dumą noszą znaczek. Mamy prawo czuć się bezpiecznie i wymagamy od was drodzy policjanci takich działań abyśmy czuli się bezpiecznie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.