Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Kolejny nietrzeźwy kierowca spod Chojnowa wyelimnowany z ruchu

Author: admin
Creation date: 04 July 2019, 10:22 All comments: 0


Kolejny nietrzeźwy kierowca spod Chojnowa wyelimnowany z ruchu

Drogówka podsumowała poniedziałkowe działania "Trzeźwy Poranek", prowadzone na terenie powiatu legnickiego i Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących - łącznie skontrolowali 690 osób.

- Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną 6:00 w jednej z miejscowości pod Chojnowem. Jadący pojazdem marki Iveco, 62-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny i kara aresztu.

Poniedziałkowe działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform