Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kolejny nietrzeźwy kierowca spod Chojnowa wyelimnowany z ruchu

Autor admin
Data utworzenia: 04 lipiec 2019, 10:22 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejny nietrzeźwy kierowca spod Chojnowa wyelimnowany z ruchu

Drogówka podsumowała poniedziałkowe działania "Trzeźwy Poranek", prowadzone na terenie powiatu legnickiego i Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących - łącznie skontrolowali 690 osób.

- Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną 6:00 w jednej z miejscowości pod Chojnowem. Jadący pojazdem marki Iveco, 62-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny i kara aresztu.

Poniedziałkowe działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.