Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl Grinch Cuprum Arena

Świat pod Kyczerą w najbliższą sobotę zawita do Zamienic

Autor admin
Data utworzenia: 04 lipiec 2019, 10:46 Wszystkich komentarzy: 0


Świat pod Kyczerą w najbliższą sobotę zawita do Zamienic

6 lipca w Zamienicach odbędzie się koncert w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą". Wydarzeniu towarzyszyć będzie Łemkowski Kermesz.

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat pod Kyczerą" jest największą tego typu imprezą na Dolnym Śląsku i jednym z większych festiwali w Polsce. W tym roku na zaproszenie organizatorów z Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” w imprezie uczestniczy blisko 200 artystów z: Indii, Serbii, Hiszpanii, Czech, Rumunii, Litwy, Słowacji, Ukrainy i Polski.

- Festiwal „Świat Pod Kyczerą” jest niesamowitym widowiskiem nie tylko muzycznym, ale i wizualnym. Wielobarwne stroje, egzotyczne instrumenty i widowiskowe popisy tancerzy niezmiennie od lat zapierają dech w piersiach i budzą podziw. Odbywający się po raz XV Kermesz Łemkowski w Zamienicach to poboczna impreza festiwalu, dzięki której mieszkańcy Gminy Chojnów mogą udać się w podróż do dalekich krajów bez pokonywania tysięcy kilometrów - informują organizatorzy.

Tegoroczny koncert galowy, który co roku odbywa się na scenie przy cerkwi greckokatolickiej, rozpocznie się o godzinie 18:00.

Występy zespołów folklorystycznych, reprezentujących różne kręgi kulturowe i wyznaniowe tworzą niesamowitą atmosferę, która corocznie przyciąga do Zamienic sporą ilość widzów.

materiały prasowe / UG ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.