Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Wstęga przecięta. Centrum Medyczne oficjalnie rozpoczęło swoją działalność [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 27 czerwiec 2019, 16:54 Wszystkich komentarzy: 21


Wstęga przecięta. Centrum Medyczne oficjalnie rozpoczęło swoją działalność [ZDJĘCIA]

Nieoficjalnie funkcjonuje już od kilku tygodni, jednak uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce dzisiaj. W budynku Centrum Medycznego dla rejonu Chojnowa uroczyście zakończono jedną z najważniejszych inwestycji w najnowszej historii miasta - Wrocław i dużo większe miasta od Chojnowa nie powstydziłyby się takiego obiektu i takiego sprzętu - zaznacza burmistrz.

Możliwość realizacji inwestycji pojawiła się pod koniec roku 2017, kiedy to podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadania ze środków unijnych, z puli Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotnie umowa opiewała na kwotę przekraczającą 3 068 249 złotych; miasto ze swojego budżetu zobowiązało się przeznaczyć ponad milion złotych. W lipcu 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim zdecydowano o zwiększeniu dofinansowania dla chojnowskiego projektu o 1 450 000 złotych, o które starał się zarówno burmistrz jak i kierownik Przychodni Rejonowej.

Zadanie zostało zrealizowane przez firmę PRO-BUD Janusz Pawłowski i Wspólnicy Sp. j. z Legnicy, realizującą przed laty m.in. chojnowski Basen Miejski.

- To jedna z kilku większych inwestycji w naszym mieście jakie zrealizowaliśmy w ostatnich latach - zaznacza burmistrz Jan Serkies - Od wielu lat staramy się realizować gros inwestycji, które ubogacają życie naszym mieszkańcom, które służą naszym mieszkańcom ale i mieszkańcom ziemi chojnowskiej. Są to inwestycje typowo prospołeczne. Cieszę się niezmiernie, że mieszkańcy Chojnowa jak i całego regionu będą mogli korzystać z nowego obiektu medycznego. Przychodnia Rejonowa w Chojnowie otwiera w tym miejscu gabinety specjalistyczne, nowoczesne laboratorium oraz pracownię USG i RTG, wyposażone w sprzęt najwyższej klasy - dodaje.

Ponadto w budynku korzystać będziemy mogli z usług nocnej i świątecznej opieki medycznej, co - jak zaznacza burmistrz - jest zasługą obecnej na uroczystości dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Krystyny Barcik.

- Zadano mi pytanie czy ten sprzęt, który tutaj jest, ta rozbudowana przychodnia, to nowoczesne centrum można porównywać do obiektów wrocławskich? - Tak! Na pewno Wrocław i dużo większe miasta od Chojnowa nie powstydziłyby się takiego obiektu i takiego sprzętu - komentuje burmistrz.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych samorządów - wicestarosta Janina Mazur, członkowie zarządu powiatu Krzysztof Sowiński i Grzegorz Gapski oraz sekretarz gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś. Na miejscu nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych oraz lokalnych instytucji.

Wydarzenie zakończyło poświęcenie budynku przez księdza Marka Osmulskiego - dziekana dekanatu Chojnów oraz oprowadzenie gości po nowych gabinetach przez Bolesława Jakubiaka - kierownika Przychodni Rejonowej i jednej z kilku osób, dzięki którym udało się zrealizować inwestycję. Organizatorzy zaprosili również gości do Domu Schrama, gdzie miał miejsce poczęstunek.Komentarze

Ile kosztuje taka usługa święcenia, czy też kropienia jak popadnie co oddaje miasto lub gmina, i dlaczego krzywego mostu władze nie zaprosiły księdza na święconki co by se chłop dorobił. Ktoś zna cennik, albo ile kosztuje patriotyczna msza na polecenie burmistrza, np związku z odzyskaniem niepodległości, albo konstytucji 3 maja.
zgłoś komentarz
Wow, normalnie #tematdlauwagi :)
zgłoś komentarz
Temat jak najbardziej dla świadomej części społeczności naszego miasteczka, na co i jak wydawane są nasze pieniążki z budżetu miasta.
zgłoś komentarz
A musi coś kosztować. Ja chcialam się zapytać po co świta z policji? Sloniny nigdy nie ma na stanowisku pracy. Dyrektor
Szkoly. Tak samo sekretarz gminy. Ta osoba nie zna sie na przepisach prawa, tylko biega po imprezach.
zgłoś komentarz
Twierdzi pani że robi to za darmo, skąd taki pomysł, chętnie zwłaszcza parafia Osmulskiego czerpie wszelkie środki miejskie jaki europejskie, to tutaj by odpuścił, ja to szczerze wątpię i wiem że inne miasta płacą za takie rzeczy słono. Co do reszty nie bierze za to pieniędzy a zaprasza ich ratusz, sami się tam nie pokazują. Należało by zapytać burmistrza poco ich zaprasza.
zgłoś komentarz
Jeśli na otwarciu był przedstawiciel urzędnik kościoła rzymsko-watykańskiego i dokonał pokropku to mam następujące pytania : Jaki wkład finansowy wniósł tenże kościół? Czy tylko pokropek za który zapłacono z pieniędzy podatników ? Dlaczego nie zaproszono nikogo z Kościoła Greckokatolickiego ( parafia w Zamienicach) oraz z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego , z Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowych ( gdzie jest zbór doskonale wie proboszcz Makowski gdyż prowadzi pod ich bramy procesje i tam robiąc przerwę w marszu wyśpiewuje Zdrowaś Mario ) . O kulturze tego postępowania nie będę pisał bo to nie ten temat . Zwracam się do tzw władz miasta o przemyślenie swego postępowania bo na odpowiedź nie liczę. Tchórzostwo nie pozwoli im zabrać głosu. I jeszcze jedno pytanie : Czy ateiści mogą się leczyć w tym ośrodku bez narażania się na obrazę uczuć religijnych osób przewrażliwionych.
zgłoś komentarz
w tym kraju wszystko musi być poświęcone i oczywiście sowicie wynagrodzone , bez klechy i jego kropienia niedługo szaletu miejskiego nie otworzą
zgłoś komentarz
tak,jak zrozumiałem ,,babcia,,,ri-pii,,,julita,,nie będą się leczyć w w,,Centrum Medycznym,,z powodu poświecenia tej placówki przez księdza ,uff,jak mi jest żal tych ludzi,a może jednak,nie
zgłoś komentarz
Czyli idąc twoim ,slawek 61, tokiem rozumowania, ty nie powinieneś korzystać z obsługi medycznej tylko leżeć krzyżem w kościele i prosić o uzdrowienie. Może cos to da, ale nie znam nikogo kto zostałby wyleczony dzięki kropieniu, zawierzaniu ani modlitwie.
Co do nowej placówki, czy lekarze i obsługa ci sami, bo jeśli tak, to nadal dramat.
zgłoś komentarz
sławek 61 muszę Cię rozczarować . Zbyt szumnie nazwałeś leczenie w Centrum Medycznym bo przy tym zespole medycznym to jest mało prawdopodobne. Gwarantuję Ci jednak że będę korzystał z części usług tego Centrum. Muszę Ci uzmysłowić że to Centrum było wybudowane i także pokropione z moich podatków. Nie widzę potrzeby bym z powodu pokropku zrezygnował i oddał mężczyznom w czarnych sukienkach na własność ten obiekt.Wiem doskonale że przyjęli by to chętnie i zapłacili walutą watykańską " Bóg zapłać' bo Oni nie mają ochoty płacić za nic.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.