Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Biesiada Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowicach

Autor admin
Data utworzenia: 17 czerwiec 2019, 15:13 Wszystkich komentarzy: 0


Biesiada Nocy Świętojańskiej w Jerzmanowicach

15 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Jerzmanowicach już po raz dziesiąty rozpoczęła się Biesiada Świętojańska. Zgodnie z pradawnym słowiańskim zwyczajem huczna zabawa trwała do samego rana...

Impreza od lat jest współorganizowana przez dwa lokalne stowarzyszenia: działającą w Jerzmanowicach Jerzmankę oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Trójki, funkcjonujące przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Jak zaznaczają organizatorzy - dochody z imprezy zostaną przeznaczone na działalność statutową obydwu organizacji.

Wydarzenie - podobnie jak w latach minionych - wsparli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Witkowa, którzy przez cały czas trwania zabawy pilnowali porządku.

Imprezę w donośny sposób rozpoczęła burza która przeszła o godzinie 19:00 nad naszym regionem. Załamanie pogody okazało się jednak krótkotrwałe. Na wolnym powietrzu przy tanecznej muzyce i pod osłoną namiotów przy suto zastawionych stołach do świtu bawiło się niemal 300 gości. Organizatorzy zaprosili także uczestników do licznych zabaw - w tym do poszukiwania kwiatu paproci, który według słowiańskich wierzeń zakwita tylko raz w roku, a swojemu znalazcy zapewnia bogactwo i dostatek.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.