Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

500 Plus na pierwsze dziecko zostanie wypłacone już w lipcu?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 11 czerwiec 2019, 21:15 Wszystkich komentarzy: 1


500 Plus na pierwsze dziecko zostanie wypłacone już w lipcu?

Od 1 lipca można będzie online składać wnioski o świadczenie Rodzina 500 Plus także na pierwsze dziecko. Minister Rodziny Bożena Borys-Szopa wyraziła nadzieję, że lokalne samorządy tak jak dotychczas sprawnie będą realizować program, dzięki czemu pierwsze pieniądze trafią na konta rodziców jeszcze w lipcu.

Po nowelizacji ustawy, od lipca program Rodzina 500 Plus obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na liczbę dzieci w rodzinie. Nie będzie też obowiązywało żadne kryterium dochodowe.

1 lipca wnioski o świadczenie można będzie składać elektronicznie. Od 1 sierpnia samorządy będą przyjmować wnioski składane drogą tradycyjną.


Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Liczymy, że samorządy, tak jak dotychczas, będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu – powiedziała minister Bożena Borys-Szopa. – Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku – przypomniała minister.


Terminy wypłaty świadczenia są określone ustawowo, jednak również w ubiegłych latach pieniądze były wypłacane wcześniej, nawet w tym samym miesiącu, w którym rodzice złożyli wniosek.


Komentarze

A dług publiczny przekroczył już bilion złotych
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform