Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Jak wydzielić przestrzeń dla pracowników?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 31 maj 2019, 15:00 Wszystkich komentarzy: 0


Jak wydzielić przestrzeń dla pracowników?

Coraz częściej firmy decydują się na otwartą przestrzeń biurową. Dzięki temu duża część pracowników znajduje się w jednym pomieszczeniu, a tylko niektórzy mają swój własny gabinet. Dzięki temu osoby w biurze mogą się lepiej poznać i zintegrować. Jednak warto zastanowić się, jak można stworzyć indywidualną przestrzeń dla pracowników, co wpłynie pozytywnie na ich wydajność.

Moda, która przenika do biur

Zapewne nie raz widzieliśmy programy telewizyjne lub zdjęcia w katalogach wnętrzarskich, gdzie już od jakiegoś czasu królują otwarte przestrzenie. Taka sama moda przeniknęła do biur i coraz częściej możemy spotkać się z jednym, głównym pomieszczeniem, gdzie pracuje większa liczba osób. Dzięki temu możliwe jest stworzenie nowoczesnego wnętrza, a przebywanie w nim będzie sprawiało dużą przyjemność. Wystarczy tylko dodać parę dodatków, choć nie można też zapomnieć o tym, co jest najważniejsze w tym miejscu, czyli o stanowisku pracy.

Czy otwarta przestrzeń sprzyja pracy?

Wart zwrócić uwagę na to, że otwarta przestrzeń biurowa nie zawsze sprzyja efektywnej pracy. Często jest to związane z tym, że pracownicy nie mogą się skupić w takim stopniu, by byli w stanie dobrze wykonać powierzone im zadania. Jednak nie można zapomnieć o tym, że otwarte pomieszczenie na pewno wpływa pozytywnie na większą integralność zespołu od miejsc pracy, gdzie wszystkie zatrudnione osoby znajdują się w swoich gabinetach. Poza tym otwarte przestrzenie pobudzają większą kreatywność i uprzyjemniają czas spędzony w pracy. Konieczne jest tylko znalezienie sposobu na oddzielenie stanowiska pracy.

Jak można oddzielić stanowiska pracy?

W tym przypadku istnieją różne metody, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie otwartej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu pewnej prywatności i odseparowaniu poszczególnych stanowisk pracy. Dzięki temu ludzie znajdujący się w biurze mogą się bardziej skupić na wykonywanych zadaniach. Pamiętajmy jednak o tym, że powstałe boksy mogą mieć spory charakter i styl, jeżeli wybierzemy odpowiednie elementy, które są dostępne m.in. na stronie http://ergosystem.pl/produkty/scianki-dzialowe/.

Panele między biurkami

Warto zwrócić uwagę na to, że najpopularniejszym rozwiązaniem są panele, które są montowane na blacie. Zazwyczaj taki element jest wykorzystywany w miejscach, gdzie biurka są połączone ze sobą. Jednak konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na to, że panele tylko w pewnym stopniu oddzielają pracowników od siebie. Dlatego będzie to idealne rozwiązanie w przypadku pracy, jakie są wykonywane w zespole, a wykonywane zadania nie są związane z dużym hałasem.

Duże ścianki działowe

Kolejnym dobrym przykładem są ścianki działowe, które gwarantują całkowite oddzielenie od sąsiadujących pracowników. Warto zwrócić uwagę na to, że można je dowolnie ustawiać, dlatego sprawdzą się też w przypadku odseparowania przestrzeni dla całej grupy. Poza tym ścianki działowe mogą mieć naprawdę ciekawy wygląd, dzięki czemu ożywią całe wnętrze.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform