Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Jubileusz 30-lecia działalności Drukarni UNIFOT w Miejskiej Bibliotece Publicznej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 29 maj 2019, 11:46 Wszystkich komentarzy: 0


Jubileusz 30-lecia działalności Drukarni UNIFOT w Miejskiej Bibliotece Publicznej [ZDJĘCIA]

Gizela i Andrzej Bobikowie - właściciele chojnowskiej drukarni UNIFOT - byli w dniu wczorajszym głównymi bohaterami finisażu organizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z jubileuszem 30-lecia powstania drukarni i stanowiło okazję do podsumowań i podziękowań za wieloletnie zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Finisaż stanowił kulminacyjny punkt wystawy "Druk nie z tej ziemi", która od kilku tygodni prezentowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na ekspozycję składają się prace drukarskie i wydawnictwa Drukarni UNIFOT.

Andrzej Bobik jest rodowitym chojnowianinem, absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkół Zawodowych i Technikum Mechanicznego. Przez ponad 20 lat związany był z Dolpakartem; jako zakładowy kronikarz i fotograf prowadził sekcje fotograficzną. Oprócz fotografii interesował się również modelarstwem kartonowym - w obydwu dziedzinach odnosił sukcesy. W 1989 roku założył firmę UNIFOT, która początkowo zajmowała się usługami fotograficznymi i wideofilmowaniem uroczystości rodzinnych. Na początku lat 90-tych pracując nadal w Dolpakarcie przejął pracownię poligraficzną. W 1993 roku zdecydował się na prowadzenie wyłącznie własnej firmy, rozszerzając ofertę UNIFOTU o usługi poligraficzne.

Wczorajszy gość chojnowskiej biblioteki od lat daje się poznać jako człowiek sumienny i zaangażowany w życie społeczności Chojnowa i okolic. Docenieniem wieloletniej pracy na rzecz naszego regionu był tytuł "Chojnowianina Roku" jaki został przyznany Andrzejowi Bobikowi w 2000 roku. Rok później właściciel drukarni UNIFOT był pierwszym gościem organizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną cyklu spotkań wzorowanych na ogólnokrajowej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", którego celem, oprócz promocji czytelnictwa, była prezentacja mieszkańców Chojnowa, których warto poznać.

- Nie przypadkowo to wydarzenie odbywa się właśnie w Bibliotece - zaznacza Barbara Landzberg - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Mamy wieloletnie i wielopłaszczyznowe kontakty z drukarnią i z państwem Bobikami - dodaje. Zaangażowanie w życie chojnowskiej biblioteki docenione zostało w 2014 roku, kiedy to państwo Gizela i Andrzej otrzymali przyznawane przez Legnicką Bibliotekę Publiczną odznaki "Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki".

- Możemy powiedzieć, że ten dzisiejszy dzień zapisze się złotymi zgłoskami w dziejach naszego miasta - skomentował burmistrz Jan Serkies - Pani Gizela i pan Andrzej to osoby nietuzinkowe, osoby, które mają bardzo duży wkład w życie społeczne naszego miasta, które są bardzo aktywne i wspierają każdą inicjatywę - dodał.

Osoby, które wzięły udział we wczorajszym finisażu, miały także okazję zobaczyć film prezentujący proces powstawania lokalnej gazety oraz wideowspomnienia z promocji książek – Ewy Tarnowskiej „Ucieczka” oraz Stanisława Horodeckiego „Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej”.

Na wystawę, którą jeszcze przez kilka dni będziemy mogli oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej, składają się m.in.: broszury i foldery promocyjne, książki, monografie i tomiki lokalnych twórców a także widokówki realizowane przez drukarnię UNIFOT na przestrzeni minionych 30 lat, które bez wątpienia są cennym zapisem historycznym i pokazują nam, jak zmieniły się miasto i gmina Chojnów na przestrzeni minionych dziesięcioleci.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform