Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Komisariat Policji w Chojnowie zachęca do dzielenia się krwią i zaprasza na Dni Otwarte

Author: admin
Creation date: 31 May 2019, 23:26 All comments: 0


Komisariat Policji w Chojnowie zachęca do dzielenia się krwią i zaprasza na Dni Otwarte

Komisariat Policji w Chojnowie zaprasza na Dni Otwarte. Wydarzenie - które będzie połączone ze zbiórką krwi - organizowane jest w ramach obchodów 100-lecia Polskiej Policji.

Akcje poboru krwi to stały punkt w kalendarzu chojnowskich policjantów. W minionym roku w autobusie Narodowego Centrum Krwi pojawiło się 38 ochotników, z czego 27 zostało zakwalifikowanych do zostania dawcą. Łącznie udało się zebrać ponad 12 litrów krwi.

Każdy z kandydatów do oddania krwi musi spełniać wymagania zdrowotne pozwalające na ustalenie, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla stanu zdrowia swojego lub biorców krwi. Badanie lekarskie poprzedzające pobieranie krwi obejmuje wywiad medyczny oraz badanie kwalifikacyjne.

Nasza krew może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Pomimo ogromnego rozwoju techniki, ciągle nie jesteśmy w stanie wytworzyć krwi poza ustrojem człowieka. Krew to najcenniejszy na świecie i niepodrabialny lek, którego nie można kupić - jego zapasy zależą od ludzi.

Jaki wynik zostanie osiągnięty w tym roku? Przekonamy się 18 czerwca. Początek wydarzenia o godzinie 9:00. Chętni będą mogli oddawać krew do godziny 13:00.

Wydarzenie - oprócz krwiodawców - przyciąga również co roku osoby, które chciałyby zapoznać się z pracą policjanta i skorzystać z licznych tego dnia atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Akcja jest współorganizowana przez Urząd Gminy Chojnów.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.