Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Tydzień Bibliotek: Dyplomy dla małych czytelników [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 15 maj 2019, 11:29 Wszystkich komentarzy: 0


Tydzień Bibliotek: Dyplomy dla małych czytelników [ZDJĘCIA]

14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie I części realizacji projektu "Mała książka - wielki człowiek", skierowanego do dzieci w wieku 3 lat. W wydarzeniu udział wzięli młodzi czytelnicy którzy przez miniony rok odwiedzali chojnowską biblioteką oraz ich opiekunowie.

Akcja "Mała książka – wielki człowiek" wyrosła na sukcesie projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce. Tym razem Instytut Książki chciał, by wyjątkowe wyprawki czytelnicze otrzymali nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji - w przypadku Chojnowa była to placówka przy placu Zamkowym.

Projekt swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2018 roku. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę - najaktywniejsi zostali we wtorek nagrodzeni pamiątkowym dyplomem.

Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można było odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wczorajsze podsumowanie akcji - podobnie jak Biblioteczne Akademie Malucha - stanowiły okazję do wspólnej zabawy w której oprócz dzieci czynny udział wzięli także rodzice.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.