Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Warsztaty pieśni o miłości w Domu Kultury

Autor admin
Data utworzenia: 13 maj 2019, 15:05 Wszystkich komentarzy: 0


Warsztaty pieśni o miłości w Domu Kultury

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na warsztaty pieśni o miłości, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w chojnowskim Domu Kultury. Zajęcia zostaną poprowadzone przez Karolinę Rosocką - animatorkę oraz pasjonatkę kultury tradycyjnej.

- Na warsztat weźmiemy stare pieśni polskie, które śpiewano niegdyś po wsiach, rejestrowane i kolekcjonowane, współcześnie, przez etnografów oraz pasjonatów kultury tradycyjnej. Kiedyś śpiewano zawsze i wszędzie. Śpiew był przedłużeniem mowy. A zatem kto potrafił mówić, potrafił też śpiewać. Śpiew jednoczył ludzi, ułatwiał funkcjonowanie, spełniał określone funkcje. Pieśni nierzadko podejmowały trudne tematy. Czego nie można było powiedzieć, można było wyśpiewać - informuje Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Warsztaty organizowane w Domu Kultury są skierowane do kobiet. Uczestniczki zajmować będą się głównie kobiecymi pieśniami o miłości. Warsztaty zakończone zostaną pokazem, który będzie częścią "Chojnowskiej Nocy Kupały".

- Warsztat przeznaczony jest dla kobiet, ponieważ zajmiemy się głównie kobiecymi pieśniami o miłości. Zanim jednak przejdziemy do śpiewania, rozluźnimy i rozgrzejemy nasze ciała, swobodnie pooddychamy, pośmiejemy się i wspólnie podźwięczymy. Oprócz śpiewania będziemy również improwizować na archaicznych i etnicznych instrumentach. Wcześniejsze doświadczenie muzyczne lub jego całkowity brak zupełnie nie ma znaczenia. Tu liczą się szczere chęci - dodają organizatorzy.

Zajęcia odbywać będą się w dniach od 22 maja do 22 czerwca w godzinach od 18:15 do 20:00. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 0-76/ 81 88 621.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.