Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

SP4news: Sportowe i recytatorskie sukcesy uczniów / Rekrutacja / Wizyta w Mościskach

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 13 maj 2019, 10:00 Wszystkich komentarzy: 0


SP4news: Sportowe i recytatorskie sukcesy uczniów / Rekrutacja / Wizyta w Mościskach

Czapki z głów! Uczniowie klasy sportowej SP4 na podium piłkarskiego turnieju na Dolnym Śląsku!

O tym jak wielka pasja, zapał do gry oraz nieprzeciętne, ale wciąż trenowane i szlifowane umiejętności, charakteryzują naszych uczniów z klasy sportowej informowaliśmy wiele razy. Dziś podajemy do wiadomości wszystkich, informację która zyskała rozgłos nie tylko w naszym rejonie, ale także na łamach całego województwa! Ale zacznijmy od początku…

Nasza sportowa drużyna pod dowództwem trenera p. Chrystiana Serkiesa wyruszyła do Dzierżoniowa, by podbić piłkarskie podium Dolnego Śląska. Do gry w XIX Finale „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” chłopcy podeszli pełni zaangażowania, ambicji i woli walki. Doskonale zdawali sobie sprawę, że w turnieju tym udział biorą znakomite drużyny, które nie znalazły się tam przypadkowo. Rywalizowali z najlepszymi w naszym województwie- z klasami sportowymi, ale także ze szkołami sportowymi najlepszych akademii piłkarskich Dolnego Śląska. W związku z powyższym, powód do dumy przybrał spotęgowaną postać! Po pełnej emocji piłkarskiej walce, reprezentanci SP4 zajęli III miejsce w kategorii U-12! Turniej układał się „po myśli” naszych piłkarzy, choć od samego początku na swej drodze napotykali trudnych przeciwników. Nasza drużyna w składzie: Piotr Kulawiak, Marcel Guściora, Przemysław Rudziak, Arkadiusz Sobieraj, Piotr Pawlik, Paweł Marciniszyn, Tomasz Korba, Adrian Mastalerz, Fabian Rabanda, poza zaszczytnym III miejscem, cieszyła się z jeszcze jednego faktu. Nasz zawodnik- Piotr Kulawiak, otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju! Za taki wynik należą się wielkie brawa i jeszcze większe gratulacje!

Dzień później na boisku walczyli nasi młodsi przedstawiciele z klasy sportowej, w kategorii U-10, którzy również poradzili sobie znakomicie! Dopiero w ćwierćfinale ulegliśmy przeciwnikowi. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej kategorii wiekowej reprezentanci SP4 uplasowali się w pierwszej ósemce na Dolnym Śląsku, co oznacza tylko jedno- sukces! Trzymamy kciuki za następne osiągnięcia! Podobnie jak w przypadku naszych dziewcząt z klasy sportowej, które wykazały się niebywałą odwagą i choć na co dzień doskonalą swoje umiejętności w piłce ręcznej pod czujnym okiem p. Andrzeja Matuszewskiego, podjęły się zadania i wcieliły w rolę piłkarek nożnych. Swoją grę zakończyły w fazie grupowej, ale do awansu zabrakło zaledwie jednej bramki. Dziewczyny mimo wszystko wykazały się tym, co w sporcie najważniejsze- sportowym duchem walki!

Rozpiera nas duma, że tak zdolna młodzież tworzy społeczność naszej szkoły! Oby tak dalej!


Rekrutacja do klasy sportowej- czas START!

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie i Ty- przyszły Czwartoklasisto!

Jeśli marzą Ci się sportowe sukcesy, rozwijanie pasji i kształcenie umiejętności w zakresie piłki nożnej lub piłki ręcznej, nie czekaj! Już dziś zajrzyj na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej o klasie sportowej, której uczniem możesz stać się już we wrześniu! Serdecznie zapraszamy!

Oferta rekrutacyjna dotyczy uczniów zamieszkałych na terenie miasta Chojnowa.

Wyróżniamy się! Bo nasze MALUCHY naprawdę LUBIĄ WIERSZE!

Słowo mówione ma prawdziwą moc- potrafi rozbawić, wzruszyć, pouczyć… Zaś wszystko to potrafi uczynić naraz, kiedy wydobywa je maluch recytujący wiersz, jakby swojego autorstwa, z takim przekonaniem o jego niesamowitości i przekazie. Ktoś kiedyś powiedział, że aby świetnie wyrecytować wiersz trzeba wierzyć w jego treść i po prostu go lubić. Miał rację! Reprezentantki SP4: Zofia Uroda z kl. Ib, Helena Lekka z kl. IIb oraz Hanna Barszczyk z kl. IIIb, podczas rejonowego etapu konkursu recytatorskiego „Maluchy lubią wiersze” w MCK w Legnicy, udowodniły, że swoje teksty prawdziwie doceniają. Dziewczynki zmierzyły się z liczną- kilkunastoosobową konkurencją w swoich kategoriach wiekowych. Poczynając od pierwszoklasistów poprzez drugo aż do trzecioklasistów poziom był wysoki, a recytatorski bój wyrównany. Jury po analizie prezentacji i naradach, w efekcie przyznało dwa wyróżnienia dla uczennic SP4! Nagrody książkowe oraz dyplomy wyróżniające z uśmiechem i zadowoleniem przyjęły Zosia Uroda oraz Helenka Lekka. Jak widać talent w połączeniu z solidnym przygotowaniem daje cieszące efekty! Wielkie brawa dla naszych wszystkich reprezentantek!


„Działamy z ENERGIĄ”, czyli o tym jak osiągnąć ogólnopolski sukces!

Klasy VIIc i VII d- chciałoby się rzec „Klimatyczne Klasy”- zgodnie z nazwą projektu, w którym biorą udział w bieżącym roku szkolnym, poprzez swoją kreatywność, zaangażowanie oraz pracowitość osiągnęły wielki sukces w ogólnopolskim konkursie!

„Dzieci chronią klimat” to konkurs organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa, i tak jak cały wyżej wymieniony projekt, porusza problematykę szeroko rozumianego klimatu, jednocześnie poszerzając świadomość ekologiczną uczestników. Nasi siódmoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami- p. Anetą Czapską i p. Marzeną Rudzką- Kupczyńską, od początku roku prowadzili kampanię społeczną pod hasłem „Działamy z ENERGIĄ”. Kampania obfitowała w szereg rozmaitych działań, które zaowocowały osiągnięciem na skalę krajową! Nasza szkoła znalazła się w najlepszej trójce w Polsce. W nagrodę wszyscy uczniowie klas VIId i VII c wraz z wychowawcami wezmą udział w warsztatach, które odbędą się pod koniec maja w Warszawie. Osobą prowadzącą będzie naukowiec- profesor Aneta Afelt. Akcja poszerzania ekologicznych horyzontów naszych uczniów- w toku! Tak trzymać!

„Czwórka” w Mościskach!

W dniach 1-5 maja 2019 r. delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie odwiedziła zaprzyjaźnioną szkołę w Mościskach na Ukrainie. Jednym z celów wizyty było przekazanie naszym rodakom uczącym się w Średniej Szkole nr 3 z polskim językiem nauczania, im. Królowej Jadwigi w Mościskach, darów które zostały zebrane przez uczniów „Czwórki” oraz parafię św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Były to m.in. przybory szkolne, tornistry, materiały edukacyjne a także środki czystości.

Podczas pobytu w Mościskach delegacja miała okazję zwiedzić miasto i jego okolice, a także Lwów i Cmentarz Łyczakowski. Ponadto uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych, prezentacji projektu pn. „Wpływ wody na życie człowieka” oraz spotkała się z uczniami i nauczycielami szkoły. Punktem kulminacyjnym wizyty były obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się mszą w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a zakończyły piękną akademią przygotowaną przez uczniów, składającą się z prezentacji historycznej, pieśni patriotycznych i polskiego poloneza. Miło, że choć przebywający w innym kraju, wszyscy zebrani mogli poczuć się prawdziwymi Polakami!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki darów, które z pewnością będą służyły polskim uczniom na Ukrainie i podniosą standard ich nauki.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.