Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Trudna sytuacja finansowa Niebieskiego Parasola. Ośrodek prosi o wsparcie

Autor admin
Data utworzenia: 10 maj 2019, 12:25 Wszystkich komentarzy: 0


Trudna sytuacja finansowa Niebieskiego Parasola. Ośrodek prosi o wsparcie

Zakończony właśnie okres zimowy niekorzystnie odbił się na finansach działającego w Chojnowie Ośrodka Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Niebieski Parasol; na domiar złego instytucja w tym trudnym okresie zmierzyć musi się z bardzo dużym wydatkiem spowodowanym awarią windy; - Sami nie zdołamy jej wyremontować - informują przedstawiciele ośrodka, którzy w ostatnim czasie uruchomili publiczną zbiórkę pieniędzy w internecie.

- W obecnym czasie dotknął nas głęboki kryzys finansowy, związany z niedawno zakończonym okresem zimowym w którym wydatków jest zawsze więcej. Akurat w tym trudnym okresie spotkało nas nieszczęście w postaci awarii windy, której remont wymaga sporych nakładów finansowych. Sami nie zdołamy wyremontować tej windy - czytamy na stronie zbiórki w serwisie pomagam.pl.

Planowany remont obejmuje całkowitą wymianę dźwigu. Obecna winda jest pozostałością po szpitalu, funkcjonującym w budynku jeszcze w latach 90-tych zeszłego stulecia. Mechanizm jest już całkowicie zużyty, a sam dźwig bardzo mocno wyeksploatowany i zniszczony. W tej chwili winda stwarza niebezpieczeństwo dla użytkujących ją osób, grozi bowiem zerwaniem bądź zacięciem - Projektant nowego systemu wydał opinię, iż niemożliwa jest wymiana pojedynczych części , ponieważ niektóre z nich nie są już w ogóle produkowane, nowsze zaś części nie będą kompatybilne z pozostałymi starszymi wersjami. Jedynym rozwiązaniem jest zatem wymiana całej konstrukcji i mechanizmu na całkiem nowe. W obecnym bowiem czasie wykorzystanie starej windy zostało ograniczone do niezbędnego minimum, właśnie z powodu bezpieczeństwa. Przez to utrudnienie mniejsza liczba osób może skorzystać w ciągu dnia z zajęć ruchowych i fizjoterapeutycznych oraz z możliwością przebywania na świeżym powietrzu - informuje Niebieski Parasol.

Istniejący od 2001 roku ośrodek zapewnia całodobową opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. W chwili obecnej w Niebieskim Parasolu zamieszkuje blisko 80 podopiecznych.

W celu szybszej zbiórki pieniędzy na remont windy, Niebieski Parasol uruchomił publiczną zbiórkę pieniędzy w serwisie pomagam.pl. Celem jest zebranie 160 000 złotych - Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość mieszkańców naszego Ośrodka. Starość nie oznacza wcale, że człowiek staje się zbędny i uciążliwy - od seniorów możemy się bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć - czytamy na stronie zbiórki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.