Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Pod obeliskiem uczczono Dzień Zwycięstwa

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2019, 12:03 Wszystkich komentarzy: 2


Pod obeliskiem uczczono Dzień Zwycięstwa

O godzinie 11:00 pod obeliskiem na ulicy Chmielnej rozpoczęła się krótka uroczystość złożenia kwiatów przez władze samorządowe i kombatantów. Wydarzenia organizowane 8 maja upamiętniają rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Początkowo święto upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie obchodzono w Polsce 9 maja. Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności zostało ustanowione dekretem z 8 maja 1945 roku, zatwierdzonym przez Krajową Radę Narodową, której przewodził Bolesław Bierut.

Po 1990 roku zaprzestano organizowania oficjalnych państwowych uroczystości w ten dzień, jednak w wielu gminach jednostki wojskowe wspólnie z samorządami organizowały własne obchody święta. 24 kwietnia 2015 roku Sejm przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa obchodzonym 8 maja, jednocześnie znosząc Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności obchodzone 9 maja.

W chojnowskich uroczystościach pod obeliskiem na ulicy Chmielnej obok przedstawicieli władz samorządowych miasta i gminy Chojnów, udział wzięli także reprezentanci związków kombatanckich, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawicielka miasta Commentry.Komentarze

Niestety obowiązki zawodowe zmusiły mnie do przebywania poza terenem Chojnowa. Ale mam nadzieję że przypomniano Armie które wyzwalały Chojnów. Nie były to Armie Amerykańskie czy Brytyjskie
zgłoś komentarz
Chojnów był zdobywany a nie wyzwalany... Terminologia z komunistycznej propagandy widać nadal funkcjonuje
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform