Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Budżet Obywatelski: Wpłynęło 7 propozycji realizacji zadań

Autor admin
Data utworzenia: 07 maj 2019, 15:25 Wszystkich komentarzy: 1


Budżet Obywatelski: Wpłynęło 7 propozycji realizacji zadań

- Zgodnie z harmonogramem zakończono nabór propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Do dnia 30.04. wpłynęło 7 propozycji realizacji zadań, z czego 3 proponowane dotyczą północnej strony miasta, a 4 strony południowej - informuje Urząd Miejski.

To już trzecia edycja chojnowskiego budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców oddano 200 tysięcy zł – 100 tysięcy złotych na projekty zlokalizowane na terenie miasta po północnej stronie rzeki Skora i 100 tysięcy złotych na projekty zlokalizowane na terenie miasta po południowej stronie rzeki Skora.

Zrealizowane będą projekty inwestycyjne, które zostaną zgłoszone przez mieszkańców, a następnie pozytywnie ocenione przez Zespół ds. weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, a ostatecznie wybrane przez mieszkańców w drodze głosowania - informuje Urząd Miejski.

Do 15 maja komisja ds. weryfikacji będzie analizować złożone wnioski pod względem formalnym i merytorycznym. Do 18 maja opublikowana zostanie lista projektów wraz z krótkim opisem. Głosowanie rozpocznie się 18 maja i potrwa do 10 czerwca.

W przypadku negatywnej weryfikacji, autor projektu będzie miał możliwość odwołania się do Burmistrza Miasta Chojnowa. Odwołanie należy złożyć w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia opublikowania informacji o wynikach weryfikacji wniosków. Burmistrz w terminie 14 dni od otrzymania odwołania zajmie stanowisko w kwestii wniesionego odwołania publikując je na stronie internetowej oraz przesyłając pisemnie wyjaśnienie odwołującemu.


Komentarze

Zaraz, zaraz...a czy projekty z zeszłego roku zostały ukończone? Nic nie słyszałem na ten temat. Woda na młyn dla gawiedzi, parę tygodni zamieszania i oby do przyszłego roku. O ile pamiętam, miała to być rewitalizacja amfiteatru w parku śródmiejskim i reaktywowanie miejsca rekreacyjnego na "górze parkowej". Ktoś, coś wie?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.