Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Pańskie pod niedźwiedzickim bocianim gniazdem [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 15 kwiecień 2019, 12:54 Wszystkich komentarzy: 0


Oczekiwanie na Zmartwychwstanie Pańskie pod niedźwiedzickim bocianim gniazdem [ZDJĘCIA]

W minioną niedzielę Niedźwiedzice gościły kolejny gminny Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie przyciągnęło szereg wystawców z terenu gminy Chojnów i nie tylko. W atmosferę zbliżających się świąt wprowadziły nas dekoracje oraz występy w wykonaniu uczniów z lokalnej szkoły oraz gminnych zespołów kultywujących ludową tradycję. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Gminny Jarmark Wielkanocny jest organizowany od czterech lat. Początkowo gospodarzem wydarzenia były Pawlikowice. w tym roku po raz pierwszy wystawców i gości kiermaszu ugościły Niedźwiedzice.

Jak informuje Urząd Gminy - odwiedzający tego typu wydarzenia szczególnie chwalą sobie oryginalność i naturalność oferowanych produktów oraz bezpośredni kontakt z ich wytwórcami. Szeroki asortyment kiermaszu mógł zaspokoić poszukiwaczy tradycyjnych potraw i ozdób, które od wielu lat towarzyszą nam przy świątecznym stole. Wystawcy, którzy w minioną niedzielę odwiedzili Wieś Bociana zaprezentowali m.in. koszyczki wiklinowe, ozdoby decoupage, świece z wosku pszczelego, naturalne miody, wyroby hafciarskie czy tradycyjnie wypiekane chleby i ciasta.

Na miejscu oprócz możliwości zakupu ozdób, można było samemu nauczyć się, jak je wykonywać - umożliwiły to warsztaty przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, które zostały skierowane zarówno do starszych, jak i młodszych uczestników kiermaszu.

Tradycją kiermaszu jest nagrodzenie najpiękniejszych stoisk. W tym roku wyjątkowo organizatorzy zdecydowali się uhonorować wszystkich wystawców. Pamiątkowe statuetki powędrowały w ręce lokalnych artystów, przedstawicielek kół gospodyń wiejskich, lokalnych zespołów czy rady rodziców przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach.

W części artystycznej kiermaszu zaprezentowali się uczniowie z lokalnej szkoły oraz zespoły z gminy Chojnów: Przyjaciółki z Niedźwiedzic, Kalinki z Rokitek oraz Goliszowianie z Goliszowa.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla dzieci, na które czekał świąteczny zając oraz animatorzy z licznymi zabawami.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.