Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowskie szkoły podstawowe: egzamin klas ósmych odbędzie się zgodnie z planem

Autor admin
Data utworzenia: 11 kwiecień 2019, 12:37 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnowskie szkoły podstawowe: egzamin klas ósmych odbędzie się zgodnie z planem

Pomimo obaw, trwający właśnie egzamin kończący edukację w gimnazjum przebiega zgodnie z planem. Czy podobnie wyglądać będzie egzamin klas ósmych? Jak informują dyrektorzy chojnowskich podstawówek - dotychczasowe plany nie ulegają zmianie.

- Uprzejmie przypominam uczniom klas ósmych oraz ich rodzicom, że egzamin klas ósmych planowany w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. odbędzie się zgodnie z planem. Miejsce egzaminu również nie ulega zmianie. Tak jak wcześniej podano uczniom, będą to sale lekcyjne w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie przy ul. Kościuszki 30  - informuje Mariusz Szklarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, prosząc uczniów,  by zgodnie z procedurami w dniu egzaminów byli obecni w szkole o godzinie 8:30.

Komunikat potwierdzający organizację egzaminu 8-klasisty został opublikowany również przez Szkołę Podstawową nr 4 - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie informuje, że egzamin 8-klasisty odbędzie się w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019 roku w budynku przy ul. Kilińskiego 23. Każdego dnia uczniowie przychodzą do szkoły na egzamin o godz. 8.30 i spotykają się w klasach na parterze: 8a – sala 5, 8b - sala 6, 8c – sala 15 - czytamy w komunikacie.

Strajk nauczycieli rozpoczął się w 8 kwietnia 2019. Według zapowiedzi ma potrwać do odwołania, przez co może objąć zarówno rozpoczynające się w środę, 10 kwietnia 2019, egzaminy gimnazjalne, jak i egzamin ósmoklasisty. FZZ i ZNP domagają się podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019.

Zaistniała sytuacja powoduje, że uczniowie nie mają pewności, czego się spodziewać. W ogólnopolskich mediach pojawiają się doniesienia, że z powodu strajku maturzyści mogą być nie dopuszczeni do matur. Do pojawiających się informacji odniosła się minister Anna Zalewska, która zaznacza, że przepisy pozwalają na przeprowadzenie klasyfikacji przez dyrektorów szkół.


Komentarze

bardzo ,dobra wiadomość
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.