Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Legnicki szpital likwiduje część łóżek na oddziałach

Autor admin
Data utworzenia: 05 kwiecień 2019, 10:25 Wszystkich komentarzy: 0


Legnicki szpital likwiduje część łóżek na oddziałach

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy podjął decyzję o likwidacji części łóżek na oddziałach. Powodem takiego rozwiązania są obowiązujące od stycznia nowe normy zatrudnienia w szpitalach.

Od początku roku obowiązują przepisy, według których liczba zatrudnionych pielęgniarek wiąże się z liczbą łóżek na danym oddziale. Obowiązujące od początku roku rozporządzenie w sprawie lecznictwa szpitalnego zobowiązuje dyrektorów do zapewnienia 0,6 etatu na łóżko w przypadku oddziałów zachowawczych, 0, 7 – zabiegowych, 0,8 na pediatrii, a 0,9 etatu pielęgniarskiego w zabiegowych dziecięcych.

Jak podał Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, w lecznicy mniej łóżek jest teraz na oddziałach: onkologicznym, chirurgii ogólnej, internie, neurologii, neonatologii i urologii - Blisko połowa zlikwidowanych łóżek, dokładnie 20, pochodzi z onkologii klinicznej. To oddział, który planowaliśmy otworzyć, ale nie dostaliśmy kontraktu. Można zatem powiedzieć, że były to łóżka fikcyjne, bo nie korzystali z nich chorzy - dodaje.

Jak tłumaczy Tomasz Kozieł, ubytek w szpitalnych łóżkach na pozostałych oddziałach nie odbije się pacjentach - Według naszej wiedzy ta zmiana nie wpłynie na wydłużenie kolejek. Będziemy obsługiwali tę samą liczbę pacjentów i nie wpłynie to na ich komfort.

Legnickiemu szpitalowi systematycznie przybywa pacjentów, a ubywa personelu. Rokrocznie od 10 do 20 pielęgniarek osiąga wiek emerytalny. Część z nich zostaje w pracy, ale to nie rozwiązuje trudności kadrowych. W perspektywie najbliższych trzech lat uprawnienia emerytalne nabędzie około 50 pielęgniarek.

na podstawie informacji opublikowanej przez portal lca.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.