Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Uczniowie chojnowskich szkół poznawali tajemnice twórczości Tolkiena [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 26 marzec 2019, 15:06 Wszystkich komentarzy: 0


Uczniowie chojnowskich szkół poznawali tajemnice twórczości Tolkiena [ZDJĘCIA]

Tolkien i jego tajemnice - to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Czytania Tolkiena. W akcję po raz piąty włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, która przy wsparciu lokalnych szkół zorganizowała konkurs "W zaczarowanym lesie Toma Bombadila".

The Tolkien Society w 2003 roku ogłosiło 25 marca Światowym Dniem Czytania Tolkiena. W tym czasie wielbiciele J. R. R. Tolkiena organizują różne wydarzenia np. spotkania, festiwale, konkursy, które są związane z jego twórczością. - Dołączyliśmy do olbrzymiej grupy wykonawców tego projektu na całym świecie i musimy mieć świadomość, że uczestniczymy wszyscy w światowej akcji czytelniczej - to jest wielkie osiągnięcie dla naszego miasta - tłumaczy Ewa Wołoszyn - polonistka i współorganizatorka akcji w naszym mieście - Dzisiejsze hasło dotyczy tajemnic. Tajemnice, zagadki, niewiadome - towarzyszą nam od zarania dziejów. Prowadziły do poznania nowego, do odkrywania nieznanego, do rozwijania się. Nieustannie podsycały naszą ciekawość świata - podsycają nadal codziennie. Zawsze zmuszają nas do inteligentnego wysiłku; nie ma tajemnicy bez zastanowienia się, bez mądrych rozwiązań - dodaje.

Zagadki i nieodgadnione prawdy stanowią podwaliny twórczości Tolkiena, który uznawany jest za prekursora gatunku fantasy w literaturze. Pisarz ogromną sławę zyskał jako autor m.in. "Władcy Pierścieni", czy "Hobbita".

Światowym Dniom Czytania Tolkiena towarzyszą liczne festiwale i imprezy związane z twórczością tego brytyjskiego pisarza. W Chojnowie od pięciu lat stałym elementem są konkursy, które badają m.in. spostrzegawczość, umiejętność zapamiętywania, pracę zespołową oraz życzliwość. W organizację chojnowskich obchodów włączyły się chojnowskie szkoły podstawowe oraz Gimnazjum nr 1. Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na siedem grup, z których każda otrzymała przewodnika prowadzącego przez zawiłe i niebezpieczne ścieżki Zaczarowanego Lasu. O zasadach poszczególnych zadań uczestników konkursu informowały zaprzyjaźnione elfy.

Z zadaniami najlepiej poradzili sobie Roarkowie, którzy nagrodę otrzymali tytuł Drużyny Pierścienia, pamiątkowe dyplomy i książki. Nagrody powędrowały także do pozostałych zespołów.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform